Biden przedstawił plan walki z koronawirusem na 100 pierwszych dni swojej prezydentury

Joe Biden przedstawił plan walki z pandemią koronawirusa w ciągu pierwszych 100 dni jego prezydentury. Ma trzy punkty. Najważniejsze elementy to szczepienia, obowiązkowe maski w całym kraju oraz bezpieczny powrót dzieci do szkoły.

„Koronawirus nie skończy się w ciągu pierwszych 100 dni mojej prezydentury. Nie mogę tego obiecać” – powiedział Biden podczas wystąpienia ww Delaware. „To zajmie trochę czasu. Ale jestem całkowicie przekonany, że przez 100 dni możemy zmienić bieg choroby i zmienić życie Amerykanów na lepsze.”

Plan Bidena przewiduje dystrybucję 100 milionów dawek szczepionek na koronawirusa w pierwsze 100 dni jego prezydentury. Biden podkreślił, że jego administracja będzie priorytetowo traktować szczepienia pracowników służby zdrowia, mieszkańców domów spokojne starości oraz pracowników placówek edukacyjnych.

Dodatkowo Biden planuje podpisać ogólnokrajowe zarządzenie nakazujące noszenie masek. Prezydent zgodnie z prawem może wymagać masek w takich miejscach jak budynki federalne, samoloty, pociągi i autobusy. Ma on jednak zamiar wspołpracować z gubernatorami i burmistrzami, aby nakaz noszenia masek obowiązywał w całym kraju. Prezydent-elekt od dawna podkreślał znaczenie i skuteczność masek w walce z pandemią.

Trzecim priorytetem zespołu ds. zdrowia jest bezpieczny powrót dzieci do szkoły. „Mój zespół będzie sprawdzał, czy większość naszych szkół może zostać otwarta w ciągu tych 100 pierwszych dni prezydentury”.

Joe Biden podkreślił, że cele i założenia walki z pandemią zostały opracowane po konsultacji z doktorem Anthonym Faucim, który ma zostać ogłoszonym głównym doradcą medycznym ds. pandemii w nowej administracji. Biden zaapelował również do Kongresu o uchwalenie pakietu stymujującego gospodarkę w w wysokości 900 miliardów dolarów.

AL

W USA rozpoczęły się szczepienia przeciwko Covid-19

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię