W Chicago rozpoczeły się szczepienia

We wtorek rano w Chicago została podana pierwsza szczepionka przeciwko COVID-19. W szpitalu Loretto Hospital szczepionkę przyjęło pięciu pracowników służby zdrowia.

Szefowa Departamentu Zdrowia Publicznego Chicago dr Alison Arwady wyjaśniła, że pięć osób zostało zaszczepionych w tym samym czasie, ponieważ każda fiolka zawiera pięć dawek szczepionki. W wydarzeniu udział wzięła burmistrz Chicago Lori Lightfoot i dr Allison Arwady. Pierwszą z dawek otrzymała Dr Marina Del Rios, lekarz dyżurny.

„Ta szczepionka daje nam nadzieję, że na końcu tunelu jest światełko „ powiedziała dr Rios.

WATCH LIVE: The first Chicagoans receive the COVID-19 vaccine.

Opublikowany przez Chicago Mayor’s Office Wtorek, 15 grudnia 2020

W poniedziałek wieczorem burmistrz Lori Lightfoot zamieściła na Twitterze zdjęcia z przybycia szczepionki do miasta. Dawki te zostaną rozprowadzone do 34 szpitali w Chicago, w tym właśnie do Loretto w dzielnicy Austin, gdzie śmiertelność COVID-19 jest o ponad 60 procent wyższa niż średnia dla całego miasta.

„To jest naprawdę ekscytujący dzień dla nas wszystkich” – powiedział burmistrz Lightfoot. „To, czego właśnie byliśmy świadkami, to historia. To jest kamień milowy w historii naszego miasta..”

Burmistrz ostrzegła również, że do powszechnych szczepień zostały jeszcze miesiące i wszyscy nadal muszą nosić maski i przestrzegać wszystkich zasad.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/12/15/czy-ochrona-przed-ubostwem-wybawi-przestepcow-od-odpowiedzialnosci/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię