Alan Parsons kończy 71 lat

20 grudnia 1949 roku, urodził się Alan Parsons, angielski muzyk i reżyser dźwięku, lider grupy Alan Parsons Project, producent m.in. „The Dark Side of the Moon” zespołu Pink Floyd.

Parsons znany był z tego, że jego praca wykraczała poza zwyczajowe obowiązki inżyniera dźwięku. Uważał się raczej za reżysera nagrań i porównywał swą pracę do pracy Stanleya Kubricka w kinematografii. Podczas pracy nad „The Dark Side of the Moon” tak ustawiał swoją zmianę, aby móc w całości poświęcić się temu projektowi.

W roku 1975 założył zespół The Alan Parsons Project wraz z producentem i autorem piosenek Erikiem Woolfsonem. Projekt miał zmienny skład muzyków studyjnych i wokalistów, np. z zespołu Pilot i (na pierwszej płycie) członków zespołu Ambrosia. Projekt rzadko występował na żywo, chociaż wydał kilka wideoklipów. Rozpadł się w roku 1987, po wydaniu dziesięciu albumów.

Warto dodać, że Alan Parsons otrzymał jedenaście nominacji do nagród Grammy za inżynierię dźwięku i produkcję. Parsons mieszka w Santa Barbara w Kalifornii.

APP

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię