Amerykańskie święta w dobie koronawirusa

Amerykańskie Święta w dobie koronawirusa

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia Amerykanie częściej spędzają w domu w gronie najbliższych. Powodem jest pandemia koronawirusa, która przetacza się przez całe Stany Zjednoczone.

Amerykańskie święta Bożego Narodzenia poprzedzał zwykle okres gorączkowych zakupów. Z powodu zagrożenia koronawireusem i różnego rodzaju restrykcji wielu Amerykanów zrezygnowało z wizyt w sklepach na rzecz zakupów w internecie.

Znacznie mniejsza liczba mieszkańców USA udała się w podróże decydując się na pozostanie w domach. Między innymi dlatego znacznie wzrosło zapotrzebowanie na choinki. Zrezygnowano jednak z wielu świątecznych przyjęć i spotkań, które zawsze poprzedzały Boże narodzenie i na które Amerykanie ubierali się w czerwone czapeczki i słynne brzydkie świąteczne sweterki.

Mieszkańcy  nie zrezygnowali natomiast ze zwyczaju dekorowania domów kolorowymi lampkami i rozstawiania w ogródkach figurek Mikołajów, reniferów, bałwanów i innych postaci kojarzących się ze świtami. Przed wieloma kościołami stoją bożonarodzeniowe szopki. Amerykanie podtrzymują też zwyczaj organizowania przedświątecznych akcji charytatywnych, które w tym roku są tym bardziej potrzebne, że z powodu Covid-19 miliony osób znalazły się trudnej sytuacji finansowej.

IAR

Gdzie mieszka święty Mikołaj?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię