Donal Trump odrzucił pakiet antykryzysowy: „To hańba”

Prezydent Donald Trump odrzucił przyjęty przez Kongres pakiet stymulacyjny o wartości 900 mld dolarów. Zaapelował do zwiększenia pomocy amerykańskim rodzinom.

Pakiet przegłosowanej ustawy warty jest łącznie około 2,3 biliona dolarów, z czego około 900 miliardów to pakiet antykryzysowy na czas koronawirusa.

Prezydent Trump w filmie zamieszczonym na Twitterze we wtorek w nocy zażądał, aby pakiet pomocowy został zmieniony tak, aby Amerykanie otrzymali 2000 dolarów wypłat bezpośrednich zamiast 600 dol. Prezydent zaapelował, aby z ustawy zostały wyrzucone „marnotrawne i niepotrzebne” wydatki. „Proszę Kongres o zmianę tego projektu ustawy i zwiększenie śmiesznie niskiej kwoty 600 dolarów do 2000 dolarów, czyli 4000 dolarów dla pary”przekazał.

„Kilka miesięcy temu, Kongres rozpoczął negocjacje nad nowym pakietem, aby uzyskać pilnie potrzebną pomoc dla narodu amerykańskiego. To trwało wiecznie”, powiedział Trump. „Jednak ustawa, którą teraz planują odesłać do mojego biurka, jest inna niż przewidywano. To naprawdę hańba.”

Czytaj również: Antyszczepionkowcy z zakazem leczenia szpitalnego? Kontrowersyjny pomysł

W tym momencie nie jest jasne, co Kongres zrobi z żądaniami Trumpa. Prezydent nie stwierdził wyraźnie, że nie podpisze ustawy, ale zażądał przesłania mu „odpowiedniego”, znowelizowanego projektu.

Demokraci natychmiast wykorzystali słowa Trumpa, aby zaatakować republikanów i zażądać zwiększenia bezpośrednich wypłat dla Amerykanów do wysokości 2000 dolarów na osobę. W czwartek Izba planuje podjąć próbę zmiany ustawy. „Republikanie wielokrotnie odmawiali przekazania informacji, jakiej kwoty prezydent oczekuje na bezpośrednie wypłaty dla Amerykanów”- napisała na Tweeterze przewodnicząca Izby Nancy Pelosi. „W końcu prezydent zgodził się na 2000 dolarów – Demokraci są gotowi przegłosować to jednogłośnie. Zróbmy to!”

Biuro Mitch’a McConnell’a nie skomentowało tego co Senat zamierza zrobić po wystąpieniu prezydenta.

AL

Antyszczepionkowcy z zakazem leczenia szpitalnego? Kontrowersyjny pomysł

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię