Premier: Rok 2021 będzie rokiem szybkiego powrotu do normalnego życia w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki napisał na swoim facebookowym profilu, że dzięki Narodowemu Programowi Szczepień stopniowo uzyskamy odporność zbiorową i rok 2021 będzie rokiem szybkiego powrotu do normalnego życia w Polsce.

„Dzisiaj nad ranem, gdy większość z nas jeszcze spała, zrobiliśmy wielki krok w walce z epidemią. Pierwsze szczepionki przeciwko COVID-19 dotarły do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim” – przypomniał szef rządu.
Z magazynu Agencji Rezerw Materiałowych rano wyjechały celem dalszej dystrybucji pierwsze transporty szczepionek na koronawirusa.

Krajowy program szczepień zakłada, że szczepienia w Polsce będą dobrowolne. Jako pierwsza zostanie zaszczepiona tak zwana „grupa zero”. To pracownicy sektora ochrony zdrowia, Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, a także personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Do tej pory do zaszczepienia w pierwszym etapie zgłosiło się około 300 tysięcy pracowników służb medycznych. Jeśli w poszczególnych grupach wiekowych nie będzie wystarczającej liczby chętnych na szczepionkę na koronawirusa, rząd nie wyklucza dodatkowego naboru dla osób młodszych, które będą chciały się zaszczepić.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię