Od 28 grudnia kwarantanna narodowa Polsce. Będzie godzina policyjna

Minister zdrowia poinformował, że od 28 grudnia do 17 stycznia w Polsce będzie obowiązywać narodowa kwarantanna. Od 28 grudnia zamknięte będą hotele, również na wyjazdy służbowe, zamknięte będą stoki narciarskie.

„Same apele to za mało dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową; zamykamy hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie” – ogłosił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte też będą galerie handlowe, oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli sklepów spożywczych i drogerii.

Sylwester

W Sylwestra zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczeniach się od godz. 7 wieczorem, aż do godz. 6 rano 1 stycznia.

„Uzasadnione będą wyjścia nagłe, takie jak wizyta w aptece, w sklepie czy w celu zawodowym. Chodzi o to, by zostać w domu”– wyjaśniał Niedzielski. Dopuszczamy możliwość przebywania w 5-osobowym gronie powyżej liczby domowników w cudzym gospodarstwie domowym – mówił minister. Czy będą kary za złamanie sylwestrowych regulacji? – Tak jak dotychczas, będą groziły za to mandaty.

Wszystkie osoby, które od 28 grudnia do 17 stycznia będą przyjeżdzać do Polski transportem zorganizowanym, zostaną objęte obowiązkiem 10-dniowej kwarantanny

Święta Bożego Narodzenia

Obowiązuje ograniczenia liczby gości, których można zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię