Mateusz Morawiecki krytykuje osoby, które szczepią się poza kolejką

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że jest poirytowany postawą osób, które szczepią się poza kolejnością. Od 27 grudnia w Polsce trwa szczepienie przeciw koronawirusowi osób z grupy zero, czyli pracowników służby zdrowia. W tym czasie doszło jednak do szczepień także osób, które nie zaliczają się do tej grupy.

Premier Morawiecki napisał na Facebooku, że jest za równością prawa i zgodności z procedurami Narodowego Programu Szczepień. „Zachowanie osób, które poza kolejką starają się o szczepienia jest moim zdaniem absolutnie niedopuszczalne” – wyjaśnił.
Szef rządu skrytykował także osoby, które próbują wytłumaczyć swoje zachowanie. „Ci, którzy próbują uciec przed odpowiedzialnością, mówiąc, że procedura jest nieprecyzyjna, nie mają racji” – czytamy.

NFZ prowadzi kontrole w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie doszło do szczepienia kilkunastu celebrytów i polityków, w tym m.in. Krystyny Jandy, czy Leszka Millera. Pierwsze wyniki mówią o tym, że osoby, które poza kolejnością były szczepione w WUM zostały zarejestrowane do szczepienia jako personel niemedyczny. NFZ prowadzi podobne kontrole także w innych placówkach, które prowadzą szczepienia.

Akcja szczepień rozpoczęła się w Polsce 27 grudnia. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia, ale także personel niemedyczny danej placówki, czy w przypadku, gdy szczepionka miałaby się zmarnować, także rodziny personelu czy pacjenci danego szpitala.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię