Kim Dzong-un zobowiązuje się do rozszerzenia arsenału nuklearnego

Kim Dzong-un zobowiązał się do rozszerzenia arsenału nuklearnego oraz potencjału wojskowego Korei Północnej. Podczas kongresu Partii Robotniczej Kim Dzong-un powiedział, że Pjongjang nie zamierza użyć swojej broni jądrowej, chyba że „wrogie siły” planują najpierw użyć jej przeciwko Korei Północnej.

Kim Dzong-un oświadczył, że Stany Zjednoczone są największą przeszkodą dla rewolucji Korei Północnej oraz jej największym wrogiem. „Bez względu na to, kto jest u władzy, prawdziwa natura ich polityki wobec Korei Północnej nigdy się nie zmieni” – podkreślił dyktator. Zapewnił, że plany koreańskiego atomowego okrętu podwodnego są prawie ukończone. Dodatkowo przedstawił listę rodzajów broni, które chciałby wprowadzić na wyposażenie armii, w tym pociski balistyczne dalekiego zasięgu oraz głowice jądrowe wielkiej mocy.

Czytaj również: Kim Dzong-Un: Stany Zjednoczone głównym wrogiem Korei Północnej

Według BBC, przemówienie Kim Dzong-una ma być sposobem na przygotowanie platformy do rozmów z nowym prezydentem USA Joe Bidenem. Stacja przypuszcza, że przywódca Korei Północnej chce w ten sposób wywrzeć nacisk na Waszyngton i podkreślić, że Pjongjang nie ma zamiaru dać się zastraszyć sankcjami i będzie nadal rozbudowywał swój arsenał nuklearny.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię