Europejscy politycy skrytykowali blokowanie kont Trumpa w mediach społecznościowych

Fot.Wikipedia/President Donald Trump meets with German Chancellor Angela Merkel, Friday, March 17, 2017, in the Oval Office of the White House in Washington, D.C. (Official White House Photo by Shealah Craighead)

Rzecznik niemieckiego rządu poinformował, że kanclerz Angela Merkel skrytykowała zablokowanie kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych.

Potępili to także inni niemieccy politycy. Konta ustępującego prezydenta zostały zawieszone po tym, jak tłum ludzi, wśród nich domniemani zwolennicy Donalda Trumpa wtargnęli w środę do Kapitolu.

Rzecznik rządu federalnego zaznaczył, że zdaniem Angeli Merkel blokada kont Donalda Trumpa jest „problematyczna”. „Ingerencja w wolność słowa jest możliwa wyłącznie w ramach, jakie definiuje ustawodawca, a nie kierownictwo wielkich koncernów. W tym świetle kanclerz ocenia blokadę kont prezydenta USA krytycznie” – powiedział Steffen Seibert.

Czytaj również: Oficjalnie rozpoczęto procedurę impeachmentu prezydenta: “Trump podżegał do powstania”

Decyzję o zawieszeniu kont Donalda Trumpa na twitterze i facebooku potępili także politycy partii opozycyjnych FDP i AfD. Lider Alternatywy dla Niemiec Jörg Meuthen uważa, że gospodarz Białego Domu wniósł „bezapelacyjny wkład” w rozwój swojego kraju i nie zasługuje na znieważenie. Portal miesięcznika „Tichys Einblick” pisze o „niewybaczalnym akcie cenzury”.

Media społecznościowe uzasadniły stałą blokadę kont Donalda Trumpa „ryzykiem dalszego podżegania do przemocy”. W ubiegłą środę rzekomi zwolennicy prezydenta  wtargnęli do siedziby Kongresu w Waszyngtonie, gdy odbywało się posiedzenie w sprawie zatwierdzenia wyników wyborów prezydenckich.

Przez lata Twitter był ważnym narzędziem polityki Trumpa. Prezydent miał ponad 88 milionów obserwujących, a podczas swojej prezydentury tweetował po kilka razy dziennie.

IAR/AL

Sondaż: Jaka część Amerykanów chce impeachmentu Trumpa?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię