Do Polski dotarła zima, najbliższe dni będą mroźne oraz śnieżne

Do Polski dotarła zima, najbliższe dni będą mroźne oraz śnieżne a temperatura będzie stopniowo spadać by w weekend osiągnąć minus kilkanaście stopni Celsjusza w kilku regionach kraju. Synoptycy na terenie całej Polski prognozują też opady śniegu.

W ciągu najbliższych dni temperatura będzie wahać się od około zera stopni Celsjusza nad morzem do minus 10 a nawet minus 18 stopni Celsjusza na południu oraz na Suwalszczyźnie i Podlasiu – mówi rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski. „Weekend to będzie prawdziwa zima. Dawno nie było takich temperatur, dla niektórych może być to szok” – powiedział rzecznik IMGW.

W całej Polsce prognozowane są też opady śniegu. „Tego śniegu będzie przybywać w całym kraju. Od około kilku centymetrów do około 10 a nawet 15 centymetrów w górach i na Pogórzu Sudeckim” – powiedział Grzegorz Walijewski.

IMGW ostrzega, że do najbliższej niedzieli mróz może być groźny dla ludzi dlatego warto odpowiednio przygotować się na nadchodzącą aurę. Do najbliższej niedzieli wyjątkowo niebezpiecznie może być również na drogach.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię