Prezydent pożegnał się z Amerykanami. „Modlimy się o sukces nowej administracji”

Pożegnalne przemówienie prezydenta Trumpa: "Módlmy się o sukces nowej administracji"

We wtorek wieczorem prezydent Donald Trump wygłosił pożegnalne przemówienie. „W tym tygodniu zainaugurujemy nową administrację i modlimy się o jej sukces w utrzymywaniu Ameryki bezpiecznej i dostatniej”

„Piastowanie stanowiska prezydenta było zaszczytem nie do opisania” – powiedział Trump w prawie 20-minutowym filmie udostępnionym przez Biały Dom. „Dziękuję za ten niezwykły przywilej.”

Prezydent przekazał też „najlepsze życzenia” dla nowej administracji i podziękował rodzinie, wiceprezydentowi Pence’owi oraz współpracownikom. Wymienił sukcesy swojej administracji, w tym obniżki podatków, umowy handlowe i zagraniczną politykę gospodarczą. Zwrócił również uwagę na siłę amerykańskiej gospodarki, notowania giełdowe oraz błyskawiczną pracę nad szczepionkami przeciwko COVID-19.

President Donald J. Trump’s Farewell Address

„Four years ago, we launched a great national effort to rebuild our country, to renew its spirit, and to restore the allegiance of this government to its citizens.

We did what we came here to do—and so much more.”

President Donald J. Trump’s Farewell Address:

Opublikowany przez The White House Wtorek, 19 stycznia 2021

„Nazwali to medycznym cudem… Innej administracji zajęłoby trzy, cztery, pięć, może nawet do 10 lat, aby opracować szczepionkę. Zrobiliśmy to w dziewięć miesięcy.”

Donald Trump podkreślił, że „walczył za Amerykanów, walczył za ich rodziny, walczył za kraj.” „Nie szukałem najłatwiejszej drogi…podjąłem trudne bitwy, najcięższe walki, najtrudniejsze wybory, bo po to właśnie mnie wybraliście.”

Czytaj również: Biden nie zgadza się na zniesienie zakazu podróży z Europy i Brazylii 

Przy tej okazji wspomniał Warszawę „Ostatnie cztery lata pracowałem, by właśnie to osiągnąć. Od wielkiej sali muzułmańskich przywódców w Rijadzie, przez wielki plac Polaków w Warszawie, południowokoreański parlament, podium Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Zakazane Miasto w Pekinie i cień Góry Rushmore walczyłem za was, za wasze rodziny, za nasze państwo”- oświadczył.

Trump pochwalił budowę muru na południowej granicy Stanów Zjednoczonych oraz podpisanie porozumienia między Stanami Zjednoczonymi, a Kanadą i Meksykiem (USMCA). „Z dumą zostawiamy kolejną administrację z najsilniejszymi środkami bezpieczeństwa na granicy, jakie kiedykolwiek wprowadzono”– stwierdził.

Podkreślił, że za jego kadencji nie rozpoczęła się żadna nowa wojna „Jestem szczególnie dumny z tego, że jestem pierwszym prezydentem od dziesięcioleci, który nie rozpoczął żadnych nowych wojen”

Powiedział, że praca jego ruchu będzie kontynuowana, nawet gdy jego kadencja dobiegnie końca. „Ruch, który rozpoczęliśmy, dopiero się zaczyna. Nigdy nie było czegoś takiego”

AL

McConnell oskarża Trumpa o sprowokowanie zamieszek na Kapitolu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię