Prezes KPA Frank Spula: Oczekujemy dobrej współpracy z prezydentem Joe Bidenem

Liderzy Polonii amerykańskiej deklarują chęć współpracy z nową administracją prezydencką. Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Frank Spula podkreśla, że mimo zmiany władzy, sprawy łączące Polskę i Stany Zjednoczone pozostają niezmienne.

Mówiąc o priorytetach w obustronnych relacjach, Frank Spula na pierwszym miejscu postawił bezpieczeństwo w Europie. Według niego, nowej administracji będzie zależało na obecności amerykańskich wojsk nad Wisłą, w związku z nieustannym zagrożeniem ze strony Rosji.

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej zapowiedział, że o wspólnych interesach wspomni w liście gratulacyjnym do 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych i wiceprezydent Kamali Harris. Niebawem dokument ma zostać wysłany do Waszyngtonu. „Oczekujemy, że prezydent Joe Biden będzie z nami współpracował, choćby przez włączenie do administracji osób polskiego pochodzenia. Wyślemy w tej sprawie kolejny list z sugestiami.” – zapowiedział Frank Spula.

Polonijny lider jako przykład propolskich działań ze strony Joe Bidena w przeszłości, przywołał jego poparcie podczas procesu przyjmowania naszego kraju do NATO.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię