Czy Trump już nigdy nie będzie mógł korzystać z Twittera?

Twitter nie przywróci już nigdy konta Donalda Truma, nawet jeśli zostanie on ponownie wybrany prezydentem – przekazał dyrektor finansowy firmy Ned Segal.

„Nasza polityka wygląda tak, że jeśli jesteś usunięty z platformy, to jesteś usunięty z naszej platformy – niezależnie czy jesteś komentatorem, dyrektorem, czy też byłym lub obecnym urzędnikiem państwowy. Nasza polityka ma na celu upewnienie się, że ludzie nie nawołują do przemocy, a jeśli ktoś to robi, musimy usunąć go z serwisu. Nie ma drogi powrotu” – powiedział Ned Segal w telewizji CNBC.

Polecamy: Marka Aunt Jemima ogłosiła nową nazwę. Firma zrywa z rasowym stereotypem

Oświadczenie pojawiło się przy okazji procesu impeachmentu Donalda Trumpa w Kongresiem, bowiem jeśli zostanie uniewinniony, nie będzie miał zakazu ubiegania się o prezydenturę lub inny urząd federalny.

Donald Trump został usunięty z platformy po zamieszkach na Kapitolu, 6 stycznia. Władze Twittera uznały, że prezydent podżegał do przemocy i kwestionował wyniki wyborów prezydenckich. To nie jedyne media społecznościowe z których Trump nie może korzystać. Konta zablokował mu m.in.: Facebook, Instagram. YouTube wydał ostrzeżenie dla jego kanału wideo.

Czytaj rownież: Śmierć 25-letniej Kasi Lenhardt wstrząsnęła światem

Konto byłego prezydenta miało 88,7 milionów obserwujących osób. Trump próbował ominąć zakaz, tweetując z innych kont, jednak wpisy zostały zablokowane.

AL

Szokujące. Nie uwierzycie jak chciał zabić swojego szefa

 

Illinois rozszerza szczepienia. Chicago i powiat Cook nie dołączą do reszty stanu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię