Francja wprowadza lockdown w weekendy na wybrzeżu w Alpach Nadmorskich

Screen Shot YouTube Nicea

Francuskie władze wprowadziły weekendowy lockdown w miastach położonych na wybrzeżu w departamencie Alpy Nadmorskie, między innymi w Nicei.

Zakaz poruszania się poza miejscem zamieszkania wprowadzono na dwa nadchodzące weekendy. W tygodniu nadal będzie obowiązywała godzina policyjna – podobnie jak w całym kraju. Prefekt Nicei Bernard Gonzalez ogłosił, że lockdown w weekendy będzie dotyczył obszaru skupiającego ponad 90 procent mieszkańców departamentu Alpy Nadmorskie.

Wychodzenie z domu będzie tam zakazane od piątku o 18 do poniedziałku o 6 rano. Ponadto od jutra w całym departamencie zamknięte będą wszystkie sklepy o powierzchni przekraczającej 5 tysięcy metrów kwadratowych – oprócz marketów spożywczych. Zakazane będzie także spożywanie alkoholu w przestrzeni publicznej. Władze zaostrzą również kontrole sanitarne na granicach i na lotniskach, gdzie podróżni będą musieli wykonywać dodatkowe testy na obecność koronawirusa.

Do departamentu Alpy Nadmorskie ma także trafić ponad cztery tysiące dodatkowych dawek szczepionki przeciwko Covid19, aby przyspieszyć wykonywanie zastrzyków.
W ostatnich dniach w departamencie Alpy Nadmorskie zanotowano nagły wzrost zakażeń koronawirusem, spowodowany szybką transmisją brytyjskiej odmiany SARS-Cov-2 .

W Nicei pozytywny wynik testu otrzymuje codziennie ponad 500 osób, a wskaźnik zachorowań jest tam trzy razy wyższy niż średnia krajowa. Lokalne szpitale są przepełnione, przez co niektórzy pacjenci są transportowani do placówek zdrowia w Marsylii i w Awinionie.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię