Rozpoczęły się obchody setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego

Screen Shot YouTube Górski

Emisja okolicznościowego znaczka, wystawa pamiątek oraz spotkanie z byłymi piłkarzami reprezentacji Polski – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano z okazji setnej rocznicy urodzin trenera Kazimierza Górskiego.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się dziś złożeniem kwiatów na grobie byłego trenera i mszą świętą w jego intencji. Później w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zostanie otwarta wystawa poświęcona życiu i karierze wybitnego selekcjonera.

Dyrektor muzeum Sławomir Majcher zapowiada, że ekspozycję będzie można zwiedzać do 10 września. „Będzie to wystawa, którą będziemy chcieli pokazać między innymi Lwów, gdzie urodził się Kazimierz Górski” – podkreślił Sławomir Majcher. „Będzie też Warszawa i kluby, w których on grał, czyli CWKS Legia Warszawa i Marymont Warszawa. Upamiętnione zostaną też największe dokonania trenerskie. Będzie również „grecka przygoda” pana Kazimierza Górskiego, gdzie świętował sukcesy z kilkoma skromnymi i małymi klubami, które dzięki niemu zyskały wielką sławę”- dodaje.

Kolejnym punktem obchodów będzie spotkanie z byłymi piłkarzami, którzy pod wodzą trenera Kazimierza Górskiego wywalczyli między innymi brązowy medal mistrzostw świata w 1974 roku i mistrzostwo olimpijskie w 1972 roku.

„Cały zestaw, jeżeli tak mogę powiedzieć, Orłów Górskiego przybędzie do Warszawy 24 kwietnia na uroczystą galę z okazji stulecia urodzin pana Kazimierza” – mówi Janusz Jesionek z Fundacji Kazimierza Górskiego. „Następnego dnia, w niedzielę, wszyscy zawodnicy udadzą się na Cmentarz Powązkowski i złożą wiązankę kwiatów na grobie państwa Górskich” – dodaje.

Kazimierz Górski w latach 1966-1976 prowadził reprezentację Polski w 68 oficjalnych meczach. Pod jego wodzą reprezentacja osiągnęła największe sukcesy w swojej historii. Były piłkarz i trener zmarł w 2006 roku.

iar

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek upamiętniający Kazimierza Górskiego

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię