Trump zaszczepił się przeciwko COVID-19. Teraz namawia innych

Były prezydent Donald Trump i jego żona Melania zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Jak podaje CNN – Trumpowie dostali szczepionki w styczniu, jeszcze w Białym Domu. Trump pochwalił się tym faktem podczas konferencji konserwatystów w Orlando. „Szczepienie jest całkowicie bezbolesne i każdy powinien się zaszczepić” – powiedział były prezydent.

Dopytywany przyznał, że on i jego żona zostali zaszczepieni prywatnie, miesiąc wcześniej. Wyglada na to, że były prezydent został zaszczepiony w momencie, gdy część jego zwolenników wypowiadała się przeciwko szczepieniom na koronawirusa. Przypomnijmy, iż w połowie grudnia 2020 roku Biały Dom poinformował, że Trump nie zostanie poddany szczepieniu dopóki lekarz prezydenta nie wyda takiego zalecenia.

Czytaj również: Pfizer: Trzecia dawka szczepionki da superodporność?

Donald Trump zaszczepił się w zupełnej dyskrecji, z dala od kamer. Były prezydent nie poszedł w ślady Joe Bidena i Kamali Harris – prezydent i wiceprezydent USA zaszczepili się w blasku kamer. Podobnie postąpili byli prezydenci Stanów Zjednoczonych – Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton – promując tym samym szczepienie przeciwko koronawirusowi.

W trakcie swojej prezydentury Donald Trump wielokrotnie podawał w wątpliwość niebezpieczeństwo związane z pandemią COVID-19 i nie zachęcał Amerykanów do szczepień. W październiku ubiegłego roku Trump przeszedł w wojskowym szpitalu terapię przeciwciałami z powodu zakażenia koronawirusem.

AL

Trump: Pierwszy miesiąc prezydentury Joe Bidena to katastrofa

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię