Trzeci czek pomocowy: Biden idzie na ustępstwo, będzie niższy próg zarobków

Prezydent Joe Biden zgodził się na zmniejszenie limitów zarobków, które będą uprawniały do otrzymania trzeciego czeku z pakietu stymulującego amerykańską gospodarkę – donosi Washington Post.

Jak donosi dziennik zmiana nastąpiła pod naciskiem niektórych Demokratów. Prezydent zgodził się ustępstwo ze względu na dobro ustawy. Aby przeszła w Senacie –  Demokraci muszą być jednogłośni. Wysoce prawdopodobne jest to, że Republikanie zjednoczą się kolejny raz przeciw temu projektowi, taki scenariusz miał miejsce podczas głosowanie w Izbie Reprezentantów, w zeszłym tygodniu.

Kto się będzie kwalifikował?

Zgodnie ze zmianami uzgodnionymi przez Bidena i liderów Demokratów w Senacie osoby zarabiające 75 tys. dolarów rocznie i pary o dochodach 150 tys. dolarów nadal otrzymają pełne świadczenia w wysokości 1400 dolarów na osobę. Zmiana nastąpi w przypadku osób otrzymujących wynagrodzenie wyższe niż 80 tys. dolarów rocznie lub par zarabiających więcej niż 160 tys. dolarów. Jeśli projekt ustawy przejdzie w takiej formie, osoby te całkowicie zostaną pozbawione świadczeń.

Informacje podał dziennik Washington Post, powołując się na anonimowe źródło. Wcześniej rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedział, że Biden zawsze był otwarty na negocjacje i tym samym na zmniejszenie pomocy dla osób o wyższych zarobkach.

Czytaj również: Niewiarygodne. Ten kraj wymaga testów analnych od przyjezdnych

Pakiet został przyjęty przez Izbę

Projekt ustawy przegłosowany przez Izbę Reprezentantów zakładał, że czeki w wysokości 1400 dolarów otrzymają osoby zarabiające do 75 tys. dolarów rocznie i pary otrzymujące wynagrodzenie do 150 tys. Następnie kwota płatności byłaby zmniejszana i wyzerowałaby się dla osób zarabiających więcej, niż 100 tys. rocznie i par, które przekroczyły granicę 200 tys.

Głosowanie nad ustawą w Senacie odbędzie się najprawdopodobniej w czwartek – donoszą media.

AL

źródło: Washington Post

Tennessee: Odnaleziono 150 zaginionych dzieci. Wśród nich są ofiary handlu ludźmi

 

Policja zwiększa bezpieczeństwo na Kapitolu. Powód? Według QAnon Trump ma zostać prezydentem 4 marca

Dolly Parton zaszczepiona: “Przestańcie trząść portkami”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię