Książę Harry i Meghan Markle. Ile wart jest ich majątek?

fot.YouTube

Książę Harry i jego małżonka Meghan Markle po odejściu z rodziny królewskiej, poza pozbawieniem tytułów zostali odcięci od dopływu gotówki z Pałacu Buckingham. Nie oznacza to jednak, że grozi im bankructwo lub życie w przysłowiowej biedzie.

Jak się oblicza majątek Harry’ego szacuje się na około 40 milionów funtów. To w większości pieniądze, które książę otrzymał w spadku po swojej matce, księżnej Dianie. W skład majątku Harry’ego wchodzi też ok. 50 tysięcy funtów rocznie, które ten zarabiał służąc w wojsku.

Według najnowszych obliczeń magazynu Forbes wartość majątku samej Meghan Markle ocenia się na 4 miliony funtów. Była aktorka klasy B jak oceniają ją znawcy kina, za pracę w Hollywood tylko przy serialu „Suits” otrzymywała 50 tys. dolarów za każdy epizod z jej udziałem. Występowała też w serialach: “90210,” “CSI: Miami” czy “Horrible Bosses.”. W sumie dzięki pracy w Mieście Aniołów zarobiła (po odliczeniu podatków) ponad 2 miliony dolarów.

Dzięki skromnej fortunie Księcia i Księżną Sussex stać było na zakup wspaniałej posiadłości w Montecito na przedmieściach Santa Barbara w Kalifornii za prawie 15 milionów dolarów.

Według Forbes’a Książę Harry i jego małżonka Meghan Markle nie muszą się martwić o swoją przyszłość czy spłatę 10 milionowej pożyczki pod zakup swojego wymarzonego domu.

W ostatnim czasie para książęca podpisała bowiem kilka lukratywnych kontraktów m.in. 3 letnią umowę z portalem strumieniowania muzyki Spotify na 18 milionów dolarów czy też wyceniony na 100 milionów dolarów kontrakt z Netflixem dla którego będą kręcić filmy dokumentalne, fabularne i programy dla dzieci.

Warto dodać, że jedna z najpopularniejszych par książęcych na świecie w ostatnim czasie dzięki wywiadowi z królową amerykańskiej telewizji Oprą Winfrey, nie podpisała przed ślubem intercyzy, co oznacza, że ich majątek jest wspólny i w razie rozwodu dojdzie do podziału. Czy tak się stanie, czas pokaże.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię