Grammy 2021 rozdane. Oto laureaci muzycznych Oscarów! (video)

fot.YouTube

Kobiety zdobyły trzy najważniejsze nagrody tegorocznej edycji Grammy Awards. Taylor Swift wygrała w kategorii album roku, a Billie Eilish w kategorii nagranie roku. Megan Thee Stallion została zaś uznana za najlepszą debiutantkę.

Sukces odniosła też Beyonce, zdobywając 4 statuetki. 63. ceremonia wręczenia nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego odbyła się w Los Angeles.

Taylor Swift zdobyła nagrodę za płyte „folklore”, nagraną podczas izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. „Chciałam podziękować fanom za spotkanie w wyimaginowanym świecie, który stworzyliśmy. Będziemy Wam za to zawsze wdzięczni” – mówiła piosenkarka.

Za nagranie roku uznano utwór „Everything I Wanted” w wykonaniu Billie Eilish. Odbierając nagrodę Eilish powiedziała, że należy się ona innej piosenkarce, Megan Thee Stallion. „Chce mi się płakać jak myślę, jak cię uwielbiam. Jesteś tak piękna i utalentowana” – mówiła Eilish.

Pochodząca Houston wykonawczyni muzyki hip-hopowej, Megan Thee Stallion, została jednak uznana za największe odkrycie roku. Otrzymała tez statuetkę za najlepsze wykonanie piosenki rapowej w duecie z Beyonce.

Natomiast Beyonce zdobyła aż 4 Grammy, co daje jej 28 statuetek w karierze. Tym samym stała się najczęściej nagradzaną podczas Grammy piosenkarką i zrównała się z rekordem Quincy’ego Jonesa.

Z powodu pandemii tegoroczna ceremonia wręczenia Grammy odbyła się bez tłumu fanów, a publiczność stanowiła niewielka grupa nominowanych artystów. Występując na pięciu osobnych scenach, artyści zachowywali zasady dystansu społecznego, a niektóre występy zostały zarejestrowane wcześniej.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię