Kiedy Illinois przejdzie do fazy 5 planu ponownego otwarcia? Pierwsze doniesienia

Jeszcze w tym tygodniu gubernator Illinois J.B. Pritzker może przedstawić swój plan pełnego otwarcia stanu. Przejście do fazy piątej będzie w dużej mierze uzależnione od tempa szczepień.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji zdrowia, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois, dr Ngozi Ezike, poinformowała, że plan ponownego otwarcia Illinois może zostać ogłoszony „jeszcze w tym tygodniu”.

Jak wynika z informacjo przekazanych prze Departamentu Zdrowia przejście do kolejnej fazy „Restore Illinois” będzie uzależnione od liczby zaszczepionych osób w stanie. Pritzker już w lutym informował, że powszechnie dostępna szczepionka i masowe szczepienia będą kluczowe przy podejmowaniu decyzji o przejściu do kolejnej fazy.

Czytaj również: Biden chce podnieść podatki. Najwyżej od 30 lat

Przejście do fazy 5 „Restore Illinois” nie oznacza jednak, że  już nie będziemy musieli nosić masek. Na razie szczegóły nie są znane, ale dr Ngozi Ezike przekazała, że” „maski nadal będą nadal podstawą”. Pomimo, że wiele stanów zdecydowało się na zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust, gubernator J.B. Pritzker nie zamierza tego zrobić.

W ramach Fazy 5 wszystkie sektory gospodarki mogą zostać w pełni otwarte. Obejmuje to festiwale, koferencji oraz i inne duże zgromadzenia. Obecnie stan Illinois znajduje się w fazie 4.

„Pomiędzy fazą 4 a 5 może być jeszcze jedna pośrednia faza” – pisze Chicago Tribune, powołując się na słowa szefowej Departamentu Zdrowia. W Illinois obecnie obserwuje się znaczy spadek zakażeń, w poniedziałek liczba przypadków była najniższa od lipca. Od początku  pandemii w Illinois zanotowano ponad milion 210 infekcji.

AL

Jeszcze w tym tygodniu informacje o nowych obostrzeniach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię