USA: Sprawca masakry w salonach SPA postawiony w stan oskarżenia

21-latek, który w zeszły wtorek otworzył ogień w trzech salonach spa w okolicy Atlanty w amerykańskim stanie Georgia i zabił osiem osób, został postawiony w stan oskarżenia.

Zarzut, który usłyszy, to morderstwo w złej intencji i napad z użyciem siły – powiedział przedstawiciel lokalnych władz. Wśród ośmiu zastrzelonych przez mężczyznę osób było sześć kobiet pochodzenia azjatyckiego. Do zabójstw doszło w okresie rosnącej liczby aktów niechęci i przemocy wobec imigrantów z Azji, która towarzyszy pandemii koronawirusa.

Motywy sprawcy zabójstw w Atlancie nie są do końca jasne. Podczas przesłuchania powiedział, że dokonał ataków na salony spa, bo nie był w stanie pohamować pożądania seksualnego. Działacze społeczności azjatyckiej w USA uważają jednak, że kierował się także uprzedzeniami i stereotypami rasowymi.

Czytaj również: Restaurator popełnij samobójstwo. Zmagał się z nieznośnymi skutkami koronawirusa

Prezydent Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris potępili przemoc wobec mniejszości azjatyckiej w Stanach Zjednoczonych. Biden i Harris spotkali się niedawno z przywódcami społeczności amerykańsko-azjatyckiej w stanie Georgia. Podczas wizyty w Atlancie prezydent Joe Biden powiedział, że wielu Azjatów w USA żyje w poczuciu zagrożenia.

„Są bezpodstawnie oskarżani, obrażani i atakowani słownie i fizycznie, a nawet zabijani. Nienawiść wobec Amerykanów pochodzenia azjatyckiego poszybowała w górę w ostatnim roku, nie licząc nawet niezgłoszonych przypadków” – mówił Biden dodając, że milczenie w sprawie aktów przemocy oznacza współudział.

IAR

Donald Trump potępia działania nowej administracji : “Biden niszczy kraj”

Na granicy rośnie liczba nielegalnych imigrantów. Biały Dom wysyła przedstawiciela do Meksyku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię