Biden: 200 milionów szczepień w ciągu pierwszych 100 dni prezydentury

Prezydent Joe Biden wyznaczył nowy cel dla swego rządu – 200 milionów szczepień na Covid-19 w ciągu pierwszych 100 dni jego prezydentury.

Pod koniec lutego Biden mówił o zaaplikowaniu 100 mln dawek szczepionek w ciągu pierwszych 100 dni swojego urzędowania. Cel ten osiągnięto dużo wcześniej, już w 58 dniu jego prezydentury. Amerykanom przyjęli już ponad 100 milionów dawek szczepionek – wynika z danych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Według oficjalnych danych 84 miliony Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki. W grupie osób powyżej 65 roku życia prawie 45% jest w pełni zaszczepionych.

Czytaj również: Indiana znosi obowiązek noszenia masek. Wiemy od kiedy

We wtorek Biden wyznacza nowy cel, 200 milionów szczepionek w ciągu pierwszych 100 dni. „Wierzę, że możemy to zrobić”.  Podczas czwartkowej konferencjo prasowej powiedział, że przyspieszenie szczepień jakie ma obecnie miejsce pozwoli na szybszy powrót do normalności.

„Wiem, że to ambitne – dwa razy więcej niż nasz pierwotny cel, ale żaden inny kraj na świecie nie zbliżył się … do tego, co robimy” – powiedział Biden dziennikarzom.

Jeśli tempo szczepień zostanie utrzymane, cel Bidena –  czyli 200 milionów dawek, zostanie osiągnięty za około pięć tygodni. Będzie to na tydzień przed tym, jak Biden będzie obchodził 100 dni w Białym Domu.

AL

Pierwsza konferencja prasowa Joe Bidena.” Nie będę przepraszał”

Uwaga na fałszywe karty szczepień. Ostrzegamy przed przestępstwem

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię