Pierwsza konferencja prasowa Joe Bidena.” Nie będę przepraszał”

Po 65 dniach prezydentury odbyła się pierwsza konferencja prasowa prezydenta Joe Bidena. Prezydent był krytykowany za unikanie bezpośredniej konfrontacji z mediami. Podczas spotkanie poruszył m.in. kwestie związane z pandemią koronawirusa, kryzysem na granicy z Meksykiem i ostatniej strzelaniny.

Zapytany, czy nie cofnął zbyt szybko niektórych rozporządzeń administracji Trumpa dotyczących polityki imigracyjnej, Biden stanowczo bronił swoich działań. Powiedział, że nie „przeprasza” za zerwanie z polityką imigracyjną byłego prezydenta, w tym za zakończenie polityki „Pozostań w Meksyku”.

„Po pierwsze ta polityka wcale nie pomagała, nie spowalniała ilości imigracji” – powiedział Biden.„Cofnięcie polityki rozdzielania dzieci od matek? Nie będę za to przepraszał (..) Nie przepraszam za zakończenie programów, które nie istniały, zanim Trump został prezydentem, które mają niewiarygodnie negatywny wpływ na prawo – prawo międzynarodowe – jak również na ludzką godność. 

Czytaj również: Wiceprezydent Kamala Harris zajmie się napływem imigrantów

Imigracja była jednym z głównych tematów pierwszej oficjalnej konferencji prasowej prezydenta. Media naciskały również na dostęp do obozów dla uchodźców, które znajdują się na południowej granicy. Biden zobowiązał się, że będzie to możliwe, gdy tylko jego administracja zacznie wdrażać pewne działania. „Zobowiążę się, do umożliwienia wam dostępu i pełnej przejrzystości, gdy tylko mój plan będzie w trakcie realizacji”.

 

Biden przekonywał, że co roku USA mają do czynienia z fala nielegalnych imigrantów i że ogromna większość odsyłana jest z powrotem, a celem jego administracji nie jest nie wpuszczanie całych rodzin. „Niektóre rodziny nie wracają, ponieważ Meksyk odmawia ich przyjęcia z powrotem. Niektóre, lecz nie wszystkie” – powiedział prezydent. „Jesteśmy w trakcie negocjacji z Meksykiem. To się zmieni. Oni wszyscy powinni wrócić” – kontynuował Biden.

W rzeczywistości, w lutym większość rodzin otrzymała pozwolenie na pozostanie w Stanach Zjednoczonych – informuje Fox News.

AL

źródło: Fox News

Uwaga na fałszywe karty szczepień. Ostrzegamy przed przestępstwem

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię