Były zawodnik NFL zastrzelił 5 osób i popełnił samobójstwo

fot. Twitter @Deadspin

Były zawodnik NFL Phillip Adams zastrzelił 5 osób w Karolinie Południowej, a pózniej popełnił samobójstwo. Adams miał 33 lata.

Wśród ofiar znalazł się jego lekarz doktor Robert Lesslie, (69 lat),  jego żona Barbara (69 lat), dwójka wnuków w wieku 9 i 5 lat oraz 38 letni mężczyzna, który pracował w domu Lesslie.

Ciało Doktora Lesslie i jego żony zostało znalezione w ich domu, a ich pracownik na zewnątrz. Szóstą ofiarą był konserwator z domu Lesslie, który jest obecnie została hospitalizowany z „poważnymi ranami postrzałowymi”.

Do zbrodnii doszło w rodzinnej miejscowości l futbolisty, Rock Hill. Jego rodzice mieszkali na tej samej ulicy co zabita rodzina. To tam napastnik popełnił później samobójstwo. Adams prawdopodobnie popełnił samobójstwo, gdy został wyśledzony i otoczony przez policję.

Czytaj również: Biden zapowiada ograniczenie dostępu do broni.” Przemoc musi się skończyć”

Śledczy nie ustalili jeszcze motywu zbrodni – przekazał szeryf powiatu York Kevin Tolson podczas konferencjo konferencji prasowej. Jednak ojciec Adamsa uważa, że futbol mógł być przyczyną, która pchnęła jego syn do zbrodni. Sportowiec w trakcie swojej kariery miał problemy zdrowotne.

Jak podaje The Associated Press, Adams był pacjentem zabitego lekarza. Był znanym i szanowanym w okolicy medykiem. Założył w okolicy dwa ośrodki medyczne. Był autorem cotygodniowego komentarza medycznego dla „Charlotte Observer” oraz książki  „Anioły na ostrym dyżurze”, w oparciu o „inspirujące prawdziwe historie”, gdy pracował na pogotowiu.

W lidze futbolu amerykańskiego NFL Adams grał przez sześć sezonów, wziął udział w 78 meczach. Najpierw grał w 49ers, później w New England Patriots, Seattle Seahawks, ówczesnym Oakland Raiders, New York Jets. Swoją karierę zakończył w 2015 roku w , Atlanta Falcons.

AL

COVID: U 1 na 3 ozdrowieńców problemy neurologiczne lub psychiczne

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię