USA: Zamieszki i godzina policyjna po zastrzeleniu Daunte Wrighta

W mieście Brooklyn Center w stanie Minnesota wprowadzono godzinę policyjną, aby uniknąć dalszej eskalacji zamieszek. Wybuchły one po tym, jak podczas kontroli drogowej policja zastrzeliła Afroamerykanina Daunte Wrighta, próbującego uciec przed patrolem.

Gubernator Minnesoty Tim Walz podkreślił, że monitoruje sytuację i wezwał protestujących do rozejścia się. Dodał, że modli się za rodzinę Daunte Wrighta.

Setki protestujących przeciwko brutalności policji zebrało się pod posterunkiem w Brooklyn Center. Obrzucili kamieniami dwa radiowozy, na co policja odpowiedziała gazem łzawiącym i grantami hukowymi. Lokalne media poinformowały o aktach wandalizmu i przypadkach plądrowania sklepów w centrum miasta.

W Brooklyn Center zostały zamknięte wszystkie szkoły oraz miejsca użyteczności publicznej, a do miasta skierowano oddziały Gwardii Narodowej. Według raportu policyjnego, wczoraj wieczorem lokalny patrol zatrzymał Daunte Wrighta za drobne wykroczenie drogowe.

Kiedy wyszło na jaw, że na mężczyźnie ciąży nakaz aresztowania, próbował on uciec policjantom. Wsiadł do samochodu i po przejechaniu kilku przecznic uderzył w inny pojazd. Wtedy ścigający go policjanci oddali w jego kierunku strzały. Jeden z nich okazał się śmiertelny.

IAR

USA: Zamieszki i godzina policyjna po zastrzeleniu Daunte Wrighta

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię