Ivanka Trump przyjęła szczepionkę przeciw Covid-19

Facebook/Ivanka Trump

Ivanka Trump, najstarsza córka byłego prezydenta, przerwała wielomiesięczne milczenie na Twitterze. W środę zamieściła zdjęcia na których widać jak przyjmuję szczepionkę na COVID-19.

„Dzisiaj dostałam zastrzyk!!! Mam nadzieję, że wy też!” – napisał na Twitterze. „Dziękuję pielęgniarce Torres!!!”

 

Ivanka Trump nie zamieszczała na Twitterze żadnych wpisów od prawie trzech miesięcy. Córka prezydenta jako pierwsza z rodziny upubliczniła swoje szczepienie. Donald Trump i była pierwsza dama zaszczepili się w zupełnej dyskrecji, z dala od kamer. Wiadomość, że otrzymali szczepionki, w styczniu, jeszcze w Białym Domu została po raz pierwszy podana przez „The New York Times” w marcu.

Trump pochwalił się tym faktem później podczas konferencji konserwatystów w Orlando. “Szczepienie jest całkowicie bezbolesne i każdy powinien się zaszczepić” – powiedział były prezydent.

W odpowiedzi na wpis Ivanki Trump  zwolennicy radykalnego ruchu QAnon – którzy często dzielą się fałszywymi, a czasem niebezpiecznymi twierdzeniami na temat koronawirusa i szczepionki – próbowali odeprzeć jakiekolwiek sugestie, że przyjęła ona szczepionkę. Sugerowali, że to nie Ivanka jest za zdjęciach. Z kolei część uważa, że wszystko zostało zainscenizowanane, a igła tak naprawdę nie znalazła się pod skórą.

W ostanim badaniu przeprowadzonym przez Franka Luntza, około 25% wyborców Trumpa zadeklarowało, że „na pewno” się nie zaszczepi, a kolejne 21% powiedziało, że odczeka kolejny rok.

AL

Aresztowano policjantkę, która śmiertelnie postrzeliła młodego Afroamerykanina

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię