Lori Ligtfoot nie zrezygnuje. Komentuje plotki o swoim rzekomym romansie

Burmistrz Lori Lightfoot odniosła się do plotek jakie pojawiły się w mediach społecznościowych na jej temat. Przekazała, że nie zamierza rezygnować z funkcji burmistrza.

W ostatnich dniach Lightfoot znalazła się w centrum uwagi w związku z plotkami o jej rzekomym pozamałżeńskim romansie. Media społecznościowe oraz niektóre portale informowały, że w obliczy skandalu zamierza ona zrezygnować z pełnionej przez siebie funkcji.

Plotki mówiły o tym, że Lightfoot zdradzała żonę i spotykała się z kochanką w hotelu, za który rachunek miało płacić miasto. Jedna z kobiet, z którą Lightfoot niby miała romans, była osobą biseksualną. Kiedy jej chłopak został rzekomo przyłapany z bronią, Lightfoot miła to zatuszować, aby zapobiec upublicznieniu romansu – pisze lgbtqnation.com powołując się na informacje podane przez portal Bossip.com.

Dodatkowo twierdzono, że jej żona, Amy Eshleman, dowiedziała się o romansie, a pomiędzy kobietami miało dojść do rękoczynów. Z niepotwierdzonych informacji wynikało, że ich córka zaalarmowała policję.

Dodatkowo aktywista polityczny i były kandydat na burmistrza Ja’Mal Green zamieścił w niedzielę na Twitterze wpis „Lori Lightfoot zrezygnuje jutro w oszałamiającym stylu.WOW.” Wpis ostatecznie został usunięty, ale uwiarygodnił pogłoski. Green wyjaśnił w kolejnych tweetach, że miał skłonić burmistrz do wyjaśnienia zarzutów. „Jeśli coś nie jest prawdą, po prostu wydaj oświadczenie i zabij plotkę” – napisał później na Twitterze.

Burmistrz Lori Lightfoot nazwała plotki  „homofobicznymi, rasistowskimi i mizoginicznymi. „Szokujące i rozczarowujące jest to, że niektórzy dziennikarze i zweryfikowani użytkownicy Twittera podają te śmieci jako prawdę” – powiedziała burmistrz Lightfoot.

W niedzielę rano, Lightfoot zamieściła serię tweetów na swoim prywatnym koncie  w których odniosła się do bezpodstawnych oszczerstw.

„Dzień dobry z mojej rezydencji w Sauganash. A tak poważnie – nasze miasto nie ma czasu na homofobiczne, rasistowskie i mizoginiczne plotki, ani dziś, ani w żadnym innym dniu.”

„Szokujące i rozczarowujące jest to, że niektórzy dziennikarze i zweryfikowani użytkownicy Twittera podają te śmieci jako prawdę.”

„Jeśli ludzie jeszcze nie zauważyli, w Chicago mamy poważne wyzwania, które musimy rozwiązać RAZEM. Te bzdury nie nakarmiły ani jednej osoby, nie zatrzymały pandemii, nie pomogły nikomu żyjącemu na ulicy, ani nie uratowały ani jednej młodej osoby.”

„Jestem gotowa, aby pracować z każdym, aby osiągnąć postęp(…) Reszta niech zejdzie z drogi.” Będę nadal przewodziła temu miastu. Mieszkańcy Chicago wybrali mnie na burmistrza, a ja będę nadal służyć dziś, jutro i w przyszłości. Wracamy do pracy.”

„P.S. – Nie wprowadziłam się do fantastycznego zamku w Sauganash. Miłej niedzieli”.

AL

źródło: gbtqnation.com, Abc News, bossip.com

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię