Ulgi podatkowe dla firm. Jest szczepionkowy warunek

Jeśli firma zapłaci pracownikom za wolne dni, które wzięli, aby zaszczepić się na Covid- 19, otrzyma dodatkowe ulgi podatkowe.

„Apeluję do pracodawców, dużych i małych, w każdym stanie, by dał pracownikom płatny czas wolny, którego potrzebują, by się zaszczepić” – powiedział prezydent. Ulgi podatkowe mają dotyczyć firm zatrudniających mniej niż 500 pracowników.

Administracja Bidena przekazała, że rząd planuje zwrócić firmom koszty płatnego urlopu pracowników w wymiarze, aż do 80 godzin. Wszystko po to, aby mogli spokojnie przyjąć  szczepionkę i odzyskać siły po ewentualnych skutkach ubocznych. Ulga podatkowa wynosi do 511 dolarów za dzień dla każdego pracownika, do września.

Czytaj również: Światło słoneczne może rozwiązać światowy kryzys czystej wody

Biznesy o liczbie mniejszej niż 500 pracowników zatrudniają mniej więcej połowę pracowników sektora prywatnego w USA. Ulgi podatkowe zostały zatwierdzone w ramach popartej przez Demokratów ustawy o pomocy pandemicznej, uchwalonej przez Kongres i podpisanej przez Bidena przy sprzeciwie Republikanów.

Ile Amerykanów zaszczepiło się na COVID-19?

Jak wynika z danych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) ponad połowa dorosłych Amerykanów otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Jedna trzecia dorosłych Amerykanów jest w pełni zaszczepiona, podobnie jak 26% całej populacji.

W środę prezydent Je Biden pochwalił się również sukcesem swojej administracji. Stany Zjednoczone osiągną dzisiaj zamierzony cel- 200 milionów dawek szczepionki w ciągu 100 pierwszych dni prezydentury Joe Bidena. „Dzisiaj osiągniemy 200 milionów”- powiedział Biden. „To jest niesamowite osiągnięcie dla narodu”.

AL

Illinois: Studia dla zaszczepionych. Te uczelnie będą wymagać szczepionki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię