Stany Zjednoczone proszą swoich obywateli o wyjazd z Indii

Stany Zjednoczone proszą swoich obywateli o wyjazd z Indii. To właśnie w tym kraju z godziny na godzinę pogarsza się sytuacja wirusowa. Każdego dnia pobijane są kolejne rekordy liczby zakażeń oraz zgonów, a w szpitalach brakuje łóżek oraz tlenu.

Amerykański Departament Stanu poinformował o podniesieniu do najwyższego poziomu zagrożenia dla swoich obywateli w Indiach. W komunikacie podkreślono, że dostępność służby zdrowia jest bardzo ograniczona.

Minionej doby w Indiach zanotowano 379 tysięcy nowych zakażeń, a na COVID-19 zmarło 3600 osób. To najwięcej na świecie od początku pandemii. Stany Zjednoczone chcą też zrezygnować z 20 milionów dawek szczepionki AstraZeneca, aby mogły one trafić do Indii.

Czytaj również: Letnie imprezy w Chicago tylko dla zaszczepionych? Miasto wprowadzi “Vax Pass”

Pomoc wysłała też Wielka BrytaniaCiężka sytuacja panuje też w Brazylii, gdzie łączna liczba zmarłych zbliża się do 400 tysięcy. Równocześnie, miejscowe władze odmówiły zgody na zakup rosyjskiej szczepionki Sputnik V, bo jak argumentowały, dane o bezpieczeństwie preparatu są zbyt skąpe.

Turcja rozpoczęła tymczasem zaplanowany na 3 tygodnie ogólnokrajowy lockdown. Mieszkańcy muszą zostać w domach, a na podróże pomiędzy miastami trzeba mieć specjalne pozwolenia.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 3 miliony i 154 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 149 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

IAR

100 dni Bidena. Czy nowy prezydent spełnia oczekiwania?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię