USA: Ta szkoła nie zatrudni zaszczepionych na Covid -19

Prywatna szkoła w Miami nie zatrudni nikogo, kto przyjął  szczepionkę na Covid-19, powołując się na obawy, że być ona niebezpieczna.

Centner Academy wysłała list do rodziców informujący o nowej polityce placówki. Wykładowcy z kolei zostali poproszeni o wstrzymanie się ze szczepionka, przynajmniej „do czasu, aż dostępne będą dalsze badania”.

Leila Centner, współzałożycielka i dyrektor generalny Centner Academy, powiedziała w oświadczeniu, że decyzja została podjęta „z nadmiaru ostrożności” i z była „przemyślana”.„Decyzja nie była łatwa do podjęcia” – stwierdzono w liście. „Nasi doradcy byli zgodni co do tego, że dopóki ten temat nie zostanie dokładniej zbadany, w najlepszym interesie dzieci jest ochrona ich przed nieznanymi konsekwencjami przebywania w bliskiej odległości przez cały dzień z nauczycielem, który bardzo niedawno przyjął szczepionkę na Covid-19”.

W oświadczeniu dyrektor powoływała się na obaloną teorię, że „dziesiątki tysięcy kobiet na całym świecie” zgłosiły problemy reprodukcyjne po tym jak przebywały w bliskiej odległości z kimś, kto został zaszczepiony.

Czytaj również: Chicago: Letnie imprezy tylko dla zaszczepionych? Miasto wprowadzi “Vax Pass”

Szkoła przekazał również, że do czasu opublikowania dodatkowych badań nie będzie zatrudniać nikogo, kto został zaszczepiony. „Nie wiemy w 100% czy szczepionki na Covid-19 są bezpieczne ” napisała szkoła. „Dopóki nie będzie więcej wiadomo, musimy być ostrożności, jeśli chodzi o dobro naszych uczniów i całego zespołu”.

Leila Centner i jej mąż David Centner założyli szkołę w 2019 roku po przeprowadzce do Miami z Nowego Jorku. Strona internetowa placówki promuje „wolność medyczną” od szczepionek i oferuje pomoc rodzicom w rezygnacji ze szczepień, które są wymagane dla uczniów na Florydzie.

CDC (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób) nie skomentowało tej sprawy, jednak agencja podkreśliła, że szczepionki są „bezpieczne i skuteczne”.

„Szczepionki Covid-19 zostały przetestowane u dziesiątek tysięcy uczestników badań klinicznych. Szczepionki spełniły rygorystyczne standardy FDA w zakresie bezpieczeństwa, skuteczności oraz jakości, aby uzyskać zezwolenia na użycie w nagłych wypadkach” – powiedziała agencja.

AL

100 dni Bidena. Czy nowy prezydent spełnia oczekiwania?

 

Wpłynął wniosek o dopuszczenie szczepionki przeciw COVID-19 dla młodzieży 12-15 lat

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię