Minister Adam Kwiatkowski złożył życzenia Polakom mieszkającym za granicą

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski w imieniu Pary Prezydenckiej i własnym złożył życzenia Polakom mieszkającym poza krajem. Dziś obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Minister Adam Kwiatkowski podziękował za zaangażowanie Polonii w obronę dobrego imienia naszego kraju, ale też w politykę i sprawy społeczne. „Dziękuję za wszystko, co robią Państwo, aby budować pozytywny wizerunek i dobre imię naszej Ojczyzny. Dziękuję za zaangażowanie środowisk polonijnych i polskich za granicą w walkę z pandemią w krajach Państwa zamieszkania” – mówił. Podziękował też za świadectwa solidarności z Polską oraz za stanowczy sprzeciw wobec prześladowań Polaków na Białorusi.

Minister Adam Kwiatkowski w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy i swoim życzył rodakom za granicą zdrowia i pomyślności, także w działalności publicznej. „Życzę wszystkim Rodakom rozproszonym na całym świecie zdrowia i wielu sił, które są konieczne do dalszego, odważnego podejmowania wyzwań współczesnego świata. Życzę, aby wspólnoty, które tworzycie i w których żyjecie na co dzień rozwijały się pomyślnie, dla dobra Polski, dla rozwoju przyjaznych kontaktów z państwami, których jesteście obywatelami i społeczeństwami, których jesteście częścią. Czerpiąc z ducha Polskiej Solidarności, pamiętajmy, że jesteśmy sobie wzajemnie bardzo drodzy i potrzebni” – powiedział minister Adam Kwiatkowski.

Dzień Polonii i Polaków za Granicą został ustanowiony przez parlament w 2002 roku.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię