„Naturalna” kawa wspomagająca odchudzanie wycofywana z rynku!

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że od czasu do czasu jakaś firma dobrowolnie wycofuje z rynku swoje produkty. Zdarza się że chipsy trafiają nie do tego opakowania do którego powinny a surowe mięso jest skażone bakteriami. W prawie każdym przypadku były to ” wypadki przy pracy”.

Jakiś czas temu poruszenie wywołały „całkowicie naturalne” tabletki dla mężczyzn zawierające lek na receptę na zaburzenia erekcji, było kilka „naturalnych” suplementów które „przypadkowo” również zawierały leki na receptę. Ale to co zrobiła firma produkująca kawę rozpuszczalną Vitaccino Imperia Elita przekracza granice rozsądku.

Otóż kawa rozpuszczalna „naturalna w 100%” – Vitaccino Imperia Elita zawiera zakazany do obrotu środek zmniejszający apetyt i … Prozac. Tak, ta kawa zawierała lek na odchudzanie i środek przeciwdepresyjny.

Specjaliści są zgodni co do tego, że nie ma możliwości, aby firma stojąca za produkcją kawy Vitaccino Imperia Elita nie wiedziała, że ​​są w niej środki farmakologiczne. Faktem jest, że kawa jest sprzedawana jako środek wspomagający odchudzanie. Co szokuje to to, że jeden ze znalezionych w niej składników jest środkiem zmniejszającym apetyt, który był kiedyś zatwierdzony przez FDA do wspomagania odchudzania. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań stało się jasne, że lek ten powoduje poważne skutki uboczne, w tym udar i niewydolność serca. Z uwagi na powyższe, lek stracił pozwolenia FDA i został wycofany z rynku.

Oto opis kawy jednego ze sprzedawców internetowych, który ją sprzedawał:

Vitaccino Imperia Elita to w 100% naturalna kawa, która łączy w sobie dwa najbardziej skuteczne produkty odchudzające – kawę odchudzającą Baian Lishou oraz kawę odchudzającą Vitaccino Imperia Elita. W efekcie powstała nowa kawa odchudzająca Vitaccino Imperia Elita, która w składzie posiada afrykańsko-etiopską czarną kawę Moyojava, rozpuszczalne niskotłuszczowe mleko, naturalne ekstrakty odchudzające Griffonia Simplicifolia, Tuckahoe i zielone pomarańcze. Kawa Vitaccino Imperia Elita na odchudzanie przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu w organizmie, zwiększa uczucie sytości i hamuje apetyt, wspomaga detoksykację organizmu i leczy przewód pokarmowy.

Pominę milczeniem kodeks etyczny producenta. Wspomnę tylko na koniec, że powyższy przykład potwierdza teorię, że w odchudzaniu nie warto iść na skróty.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię