Ponad 45 000 osób zgłosiło się na ochotnika do odstrzelenia bizonów w Parku Narodowym Wielkiego Kanionu

National Park Service podał w poście na swojej stronie internetowej, że zbyt duża ilość bizonów staje się problemem w północnej części Wielkiego Kanionu, dlatego służba parkowa zdecydowała, że trzeba zmniejszyć ich populację z około 600 do 200 sztuk.

Mniejsza liczba bizonów będzie łatwiejsza w zarządzaniu. „To działanie jest konieczne ze względu na szybki wzrost populacji bizonów. Wpływ wypasu ma negatywne działanie na glebę, wodę i stanowiska archeologiczne”.

NPS zdecydowało się zorganizować loterię na odstrzelenie 12 bizonów zamieszkujących Wielki Kanion. W ciągu dwóch dni od ogłoszenia loterii ponad 45 tysięcy ochotników zgłosiło chęć wzięcia udziału w loterii.

Przedstawiciele NPS podają, że idealny kandydat do „ochrony ekosystemu parku, zasobów i wartości” nie będzie miał historii kryminalnej, będzie sprawny fizycznie, będzie posiadał certyfikat bezpieczeństwa broni palnej i będzie w stanie „zdać test umiejętności celowania”.

Arizona Game and Fish Department wybierze 25 nazwisk na drodze loterii. Z puli 25 wybranych następnie zostanie tylko 12 najbardziej wykwalifikowanych do zabicia i przetransportowania zwierzęcia z całej grupy.

Myśliwi nie będą mieli łatwego zadania. Polowanie będzie odbywać się na wysokości 8000 stóp (2438 metrów) nad poziomem morza, wolontariusze będą musieli przejść wiele mil w poszukiwaniu zwierzyny. Po odstrzeleniu bizona, żaden z myśliwych nie będzie mógł użyć zmotoryzowanych środków transportu jak i zwierząt hodowlanych – koni, mułów, do wyprowadzenia zabitego bizona z kanionu. Będą musieli polegać na „swoich nogach i plecach”, jak zaznaczyli urzędnicy NPS. Amerykańskie bizony mogą ważyć do 2000 funtów, 907 kilogramów.

Jak dotąd park usunął około 90 zwierząt i przetransportował je do plemion rdzennych Amerykanów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię