USA zaszczepią wszystkich żołnierzy Korei Południowej

Stany Zjednoczone zaszczepią przeciwko Covid-19 wszystkich żołnierzy południowokoreańskich sił zbrojnych.

Decyzję w tej sprawie prezydent Joe Biden ogłosił po spotkaniu z prezydentem Korei Południowej Moonem Jae-in w Białym Domu.

Prezydent Moon Jae-in był drugim, po premierze Japonii, światowym przywódcą, który spotkał się osobiście z prezydentem Joe Bidenem w Białym Domu. Jednym z tematów rozmowy były szczepienia przeciwko Covid-19, które w Korei południowej przebiegają bardzo powoli. „Zaszczepimy wszystkich, czyli 550 tysięcy koreańskich żołnierzy, którzy spotykają się regularnie z amerykańskimi żołnierzami. Zrobimy to z troski o nich oraz o nasze oddziały” – obiecał prezydent USA.

Joe Biden powiedział, że rozmawiał z prezydentem Moonem o wspólnej produkcji szczepionki z udziałem jednego z głównych producentów preparatu w Stanach Zjednoczonych. „Korea jest bardzo zaawansowanym krajem i wspólnie będziemy mogli wyprodukować dużą liczbę dawek szczepionki” – mówił prezydent USA.

Według Joe Bidena dzięki współpracy obu krajów do końca 2022 roku możliwe będzie wyprodukowanie nawet miliarda szczepionek, które pomogą zwalczyć pandemię na świecie.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię