Rodzice pierwszoklasistów z elitarnej nowojorskiej szkoły oburzeni filmem o „masturbacji”

Jedna z elitarnych szkół w Nowym Jorku Dalton School została zbombardowana skargami dotyczącymi szkolnego programu edukacji seksualnej – donosi Fox News.

Rok szkolny w Dalton School kosztuje 55 000 dolarów. Jedną z klas w programie nauczania pierwszoklasistów jest lekcja „zdrowia i dobrego samopoczucia”. Nauczycielka Justine Ang Fonte  w ramach tych zajęć uczy sześciolatków między innymi o masturbacji – twierdzą oburzeni rodzice.

Podczas jeden z lekcji Fonte wyświetlała kreskówkę, w której chłopczyk pyta: „Hej, dlaczego czasami mój penis robi się duży i unosi się do góry w powietrzu?” po czym mały chłopiec z kreskówki kiwa głową i mówi: „Czasami dotykam swojego penisa, ponieważ sprawia mi to przyjemność”. Do rozmowy wtrąca się mała dziewczynka która przytakuje chłopcu mówiąc:  „Czasami, kiedy jestem w wannie lub kiedy mama kładzie mnie do łóżka, lubię też dotykać moich warg sromowych”.

 

Nauczycielka twierdzi, że nie ma w tym nic złego i że nie używa słowa „masturbacja” w klasie, a wyświetlana kreskówka ma jedynie za zadanie wyjaśnienie terminu „erekcja”. Fonte dodaje, że  na jej lekcjach uczy dzieci, aby nie dotykały się publicznie. 

Czytaj również: Herbatka, olejek, nalewka, syrop z kwiatów wiciokrzewu

Podczas lekcji „zdrowia i dobrego samopoczucia” dzieci również są uczone tego, że nikt nie powinien ich dotykać bez ich zgody. Podczas, gdy niektórzy rodzice przyznają, że tego typu lekcje są cenne i mogą chronić dzieci przed nadużyciami, inni uważają, że mówienie dzieciom, że ich rodzice lub dziadkowie nie powinni ich dotykać bez uprzedniego zapytania o zgodę, jest ekstremalne.

„Płacę 50 000 dolarów tym dupkom, żeby uczyli moje dziecko, a nie po to, aby nie pozwoliło się przytulić dziadkowi, kiedy ją zobaczy?” – podsumował jeden z rodziców.

Tożsamość płciowa

Lekcje Fonte dla pierwszoklasistów obejmują również takie tematy, jak płeć przypisana przy urodzeniu, tożsamość płciowa i ekspresja płciowa.

„Dzieci mają przynajmniej pięć zajęć z tożsamości płciowej – to czysta indoktrynacja” – skarży się inna matka. „Ta osoba absolutnie nie powinna uczyć dzieci. Jak na ironię, uczy dzieci o „zgodzie”, ale nigdy nie uzyskała zgody rodziców na materiały o charakterze jednoznacznie seksualnym i nieodpowiednim dla pierwszoklasistów”.

Co na to szkoła?

Szkoła wyjaśnia, że rodzice musieli „źle zinterpretować” treść lekcji. Podkreślają, że tylko „mała grupa” rodziców skarżyła się lekcje przeprowadzaną przez nauczyciele.  Pomimo „złej interpretacji” rodziców szkoła po cichu usunęła z programu nauczania kreskówkę.

Wynagrodzenie Fonte jest finansowane z dotacji w wysokości 450 000 USD przyznanej Dalton School w 2012 roku przez miliardera Billa Ackmana z Pershing Square Foundation. Była żona Ackmana, Karen, zasiada w radzie powierniczej Dalton School.

USA: Ceny za usługi pocztowe w górę

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię