USA przekazały ponad 800 000 USD na badania laboratoryjne w Instytucie Wirusologii w Wuhan

Podczas przesłuchania w Senacie pod koniec zeszłego miesiąca, Anthony Fauci powiedział prawodawcom, że USA przyznały 600 000 dolarów na Instytut Wirusologii w Wuhan.

Najnowsze dokumenty dostarczone przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej pokazują, że rzeczywista liczba była dużo wyższa. Narodowy Instytut Zdrowia przekazał laboratorium w Wuhan ponad 800 000 USD w ciągu 6 lat.

Raporty uzyskane dzięki ustawie o wolności informacji (FOIA) przez Judicial Watch wykazały, że w latach 2014-2019 Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) przekazał laboratorium w Chinach 826 277 dolarów.

Czytaj również: Polka wynalazczynią taniej metody wytwarzania drukowanych ogniw słonecznych

Podczas przesłuchań Fauci dodał, że pieniądze były przekazane do laboratorium w Wuhan na badanie koronawirusa u nietoperzy. Wydatki przedstawione w dokumentach pokazują, że NIAID przez sześć lat zapewniało fundusze na „Zrozumienie ryzyka pojawienia się koronawirusa u nietoperzy” za pośrednictwem organizacji non-profit EcoHealth Alliance.

W kwietniu zeszłego roku przedstawiciele NIAID poinformowali, że w 2019 roku Instytut w Wuhan otrzymał kolejną rundę finansowania, która będzie kontynuowana przez sześć lat.

Fundusze zostały ponownie przyznane przez Petera Daszaka, prezesa nowojorskiego EcoHealth Alliance, w wysokości 750 000 dolarów. Z tej kwoty 76 301 dolarów wypłacono w 2019 roku.

Finanse zasilające WIV pochodzą z pieniędzy amerykańskich podatników.

ZJ/ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię