Biały Dom przygotowuje kolejne sankcje wobec Rosji

Biały Dom przygotowuje kolejne sankcje wobec Rosji w związku z próbą otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Zapowiedział to w wywiadzie dla telewizji CNN doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. Nie wiadomo kiedy nowe sankcje zostaną ogłoszone.

Podczas programu CNN „State of The Union” Jake Sullivan przypomniał, że Stany Zjednoczone nałożyły na wcześniej na Rosję sankcje w związku z otruciem Nawalnego. „Przygotowujemy kolejny pakiet sankcji w związku z ta sprawą” – powiedział Sullivan i dodał, że rząd Joe Bidena zastosował też wobec Moskwy sankcje za atak hackerski Solarwinds, ingerencję w wybory i inne agresywne działania. Pytany kiedy nowe sankcje zostaną ogłoszone Sullivan powiedział: „Zostaną wprowadzone gdy opracujemy listę właściwych podmiotów”.

Czytaj również: Illinois: Tornado nad Naperville. Tysiące ludzi bez prądu (WIDEO)

Z kolei pytany o zawieszenie sankcji wobec Nord Stream 2 Sullivan argumentował, że w tej sprawie zaszło nieporozumienie. Doradca prezydenta powiedział, że Joe Biden nałożył sankcje na wiele rosyjskich podmiotów, ale zawiesił ich wprowadzenie wobec mającej siedzibę w Szwajcarii firmy Nord Stream 2 AG i jej prezesa. Sullivan dodał, że prezydent będzie kontynuował sankcje wobec rosyjskich podmiotów zaangażowanych w budowę Nord Stream 2.

IAR

Naukowcy zsekwencjonowali „ostateczną niewiadomą” ludzkiego genomu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię