Polska: Fala upałów nie słabnie

W Polsce kolejny dzień upałów.  Temperatura oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza. Wciąż obowiązują ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed upałami, które wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Już od kilku dni nie słabnie fala upływ w Polsce. Dzisiaj najwyższy alert obowiązuje w województwie lubuskim. Tam temperatura maksymalna wyniosła 30-33 stopnie. W nocy z kolei temperatura spadnie do 18-21 stopni.
W pozostałej, większej, części kraju, która nie obejmuje wschodniego Mazowsza i województwa lubelskiego, obowiązuje alert drugiego stopnia. Temperatura maksymalna w dzień wahała się od 29 do 32-34 stopni Celsjusza, a w nocy od 16 do 21. Na wschodzie województwa mazowieckiego i w województwie lubelskim obowiązuje alert pierwszego stopnia.
W zachodniej Polsce ostrzeżenia wygasną dziś wieczorem, natomiast w centralnej i wschodniej – jutro późnym popołudniem i w nocy. Jedynie na Podkarpaciu alerty obowiązują do czwartku. Eksperci apelują o ostrożność, odpowiednie nawadnianie, unikanie długiego przebywania na słońcu. Także przypominają, by nie zostawiać w zamkniętych samochodach dzieci i zwierzęta, gdyż jest to dla nich śmiertelnie niebezpieczne.
W kolejnych w całej Polsce spodziewane są gwałtowne burze i deszcze.
IAR/AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię