Startuje prywatna szkoła filmowa. Gwiazdy wśród założycieli

Ta szkoła będzie spełnieniem marzeń wielu młodych ludzi. Jak donosi Reuters George Clooney, Kerry Washington i Don Cheadle we współpracy z urzędnikami zajmującymi się edukacją otworzą w Los Angeles szkołę dla przyszłych pracowników Hollywood.

Aktorskie trio planuje kształcić oświetleniowców, specjalistów ds. efektów specjalnych i operatorów filmowych. Według zapowiedzi szkoła ma wystartować już w przyszłym roku i ułatwić młodym ludziom wejście do branży. Celem szkoły, jak powiedział w oświadczeniu George Clooney, jest pokazanie różnorodności i stworzenie takiego programu nauczania, który pokaże ludziom wszystkie możliwości kariery w przemyśle filmowym.

Zobacz też: Polscy blogerzy o życiu w USA. Wybór filmików

The Roybal School of Film and Television Production będzie mieścić się w dzielnicy Westlake, zamieszkiwanej głównie przez Latynosów. To nie przypadek – od czasu skandalu #OscarsSoWhite w 2016 roku, w którym czarnoskórzy aktorzy i reżyserzy zbojkotowali ceremonię wręczenia Oscarów, Hollywood stawia na różnorodność.

Czytaj również: Dokąd na weekend w pobliżu Chicago? Polecamy super miejscówki (WIDEO)

Wykładowcy będą na co dzień współpracować z przedstawicielami branży, którzy na co dzień pracują w fabryce snów. Obok Clooneya, Washington i Cheadle’a szkołę filmową zasilą m.in. Mindy Kaling czy Eva Longoria. Gwiazdy filmowe wyłożą co najmniej 20 proc. budżetu.

Pieniądze potrzebne na uruchomienie uczelni szacuje się na 7 milionów dolarów. Edukacyjny pomysł Clooneya zbiegła się z inicjatywą producentów – Dr. Dre i Jimmy’ego Iovine’a, którzy w zeszłym tygodniu ogłosili start szkoły średniej w południowym Los Angeles. Placówka będzie stwiać na kreatywność – ma pobudzić wyobraźnię dzieci – zachęcić młodych do bycia innowatorami, zakładania własnych firm lub pracy w branży IT.

AL

Film o małżeństwie Żabińskich wchodzi do kin w USA

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię