IRS ogłasza automatyczną korektę zeznań podatkowych za ulgi podatkowe dla bezrobotnych

Urząd Skarbowy podjął decyzje na temat korekt zeznań podatkowych z ulgami dla bezrobotnych. IRS będzie automatyczne korygować zeznania podatkowe dla osób, które złożyły wniosek o bezrobocie w 2020 roku, a także kwalifikują się do ulgi podatkowej w wysokości 10 200 USD.

Ulga podatkowa jest częścią ustawy o ulgach stymulacyjnych w ramach American Rescue Plan, którą prezydent Joe Biden podpisał 11 marca.

Wyższe podatki dla najbogatszych? SONDA

Zazwyczaj tego rodzaju zasiłki dla bezrobotnych są w pełni opodatkowane przez IRS i są zgłaszane w federalnym zeznaniu podatkowym. W wyniku ustawy ulgowej świadczenia te nie podlegają opodatkowaniu.

Jeśli otrzymałeś zasiłek dla bezrobotnych w 2020 roku, prawdopodobnie otrzymałeś formularz 1099-G od swojej stanowej agencji ubezpieczenia od bezrobocia, oficjalnie stwierdzający, ile pieniędzy otrzymałeś w 2020 roku i ile zapłaciłeś podatków. Ten formularz należało złożyć razem z podatkami.

Osoby kwalifikujące się na ulgę podatkową dla bezrobotnych mogą zaoszczędzić do 4500 USD w zależności od statusu cywilnego.

Czytaj też: 8 miast w USA, w których klasa średnia zarabia najwięcej

Odkąd ustawa została podpisana w marcu, miliony Amerykanów złożyło podatki, nie wiedząc o należnych ulgach podatkowych. IRS ogłosił, że zidentyfikował już 10 milionów osób, które złożyły wniosek przed udostępnieniem ulgi. Przedstawiciele IRS dodają, że osoby te automatycznie otrzymają zwroty.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię