Transseksualna kobieta została Miss Nevady. Wystartuje w konkursie krajowym (WIDEO)

fot. You Tube

Po raz pierwszy w historii wyborów Miss Nevady koronę zdobyła transseksualna kobieta. Kataluna Enriquez ma 27 lat i w konkursie pokonała 21 innych uczestniczek. Zawody o tytuł najpiękniejszej odbyły się w niedzielę w hotelu South Point w Las Vegas.

Po raz pierwszy Kataluna Enriquez zdeklasowała rywalki w konkursie Miss Silver State USA w marcu. Wybory były eliminacjami do konkursu w Nevadzie. „Jestem pierwszą transsekusalną kobietą (która zwyciężyła w tych wyborach) i nadszedł czas, aby mój głos został usłyszany” – powiedziała po koronacji Miss Nevady. „To niesamowite, ponieważ obchodzimy Miesiąc Dumy LGBT i 52. rocznicę zamieszek w Stonewall, więc jest to szczególny moment dla mojej społeczności” – dodała.

Czytaj również: Brutalne zabójstwo w Chicago. 25-letni Michael Dabrowski oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia

W listopadzie Kataluna Enriquez, jako pierwsza w historii konkursu transseksualna kobieta, weźmie udział w wyborach Miss USA – donosi ABC7 Chicago. Świeżo upieczona Miss Nevady bierze udział w wyborach piękności od 2016 roku, kiedy rozpoczęłą pracę jako modelka.

Enriquez podkreśla, że jej życie nie należy do łatwych: „Zmagałam się z psychicznym i seksualnym wykorzystywaniem. Zmagałam się z chorobą psychiczną. Nie miałam wsparcia, ale wciąż jestem w stanie się rozwijać, wciąż jestem w stanie przetrwać i stać się wzorem dla wielu innych” – powiedziała. „Kiedy byłam młodsza powiedziałam sobie, że pewnego dnia chciałabym zobaczyć kogoś takiego jak ja w konkursie Miss USA” – dodała. I jej marzenie się spełniło.

AL

Młodzi Amerykanie wolą socjalizm. Zaskakujący sondaż

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię