8 olejków na lepszy zarost

Stosowanie naturalnych olejków na brodzie stymuluje mieszki włosowe, wzmacnia cebulki i kondycjonuje skórę pod brodą. Podobnie jak włosy na głowie, włosy na broda też mogą być suche, łamliwe i mogą wypadać. A to może doprowadzić do niejednolitego wyglądu brody. Odpowiednie olejki mogą jego temu zapobiec.

1. Olej kokosowy

Olej kokosowy jest jednym z najlepszych olejków zalecanych przez ekspertów, aby pomóc zapuścić brodę pełniejszą i dużo szybciej. Jego naturalne właściwości promują miękkie, zdrowe włosy brody i utrzymują je odpowiednio nawilżone. Niezwykle ważne jest, aby skóra pod brodą była również zdrowa. Ten olejek ci w tym pomoże.

2. Olejek cedrowy

Cedr pomaga w leczeniu suchej skóry głowy i trudno dostępnych miejsc pod cebulkami brody, nawilżając i pobudzając krążenie. Olejek jest również środkiem antyseptycznym, który może pomóc chronić przed wszelkimi skaleczeniami spowodowanymi przycinaniem podczas pielęgnacji. Drzewo cedrowe zawiera seskwiterpeny, które pomagają uwalniać toksyny z organizmu i naturalnie chronią również przed owadami.

Czytaj także: Olejki eteryczne łagodzące objawy zgagi

3. Olej z wetywerii

Olej z wetywerii jest bardzo popularny w Indiach. Olejek jest środkiem przeciwzapalnym, antyseptycznym, tonizującym, a nawet afrodyzjakiem. Roślina znana jako Vetiveria zizanoides lub Andropogon muricatus to rodzaj trawiastej rośliny, która wydziela ziemisty i piżmowy zapach. Olejek ma działanie chłodzące po nałożeniu na brodę.

4. Olej awokado

Olejek z awokado świetnie sprawdza się w leczeniu nadmiernej suchości skóry i eliminowaniu pierwotnej przyczyny łupieżu. Zawiera naturalną sterolinę, która pomaga zredukować plamy starcze. Olejek z awokado zawiera witaminy A, D i E. Olej przyspiesza produkcję kolagenu i nadaje brodzie pełniejszy i zdrowszy wygląd. Olejek z awokado łatwo się wchłania i doskonale sprawdza się w każdej mieszance olejków do brody.

5. Oliwa z oliwek

Starożytne tradycje często uwzględniały oliwę z oliwek jako źródło odżywiania i wzrostu włosów. Dziś setki badań naukowych wykazały, że oliwa z oliwek jest rzeczywiście niezwykle korzystna dla wzrostu włosów ze względu na jej naturalnie właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, a także naturalnej zdolności do nawilżania włosów i skóry.

Czytaj: Minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu

6. Olej słonecznikowy

Olej słonecznikowy jest czołowym pretendentem do naturalnych olejków do brody, ponieważ pomaga zapobiegać łamliwości i wypadaniu włosów. Olejek jest bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminy E, C, B, A, które razem nawilżają włosy i sprawiają, że stają się one miękkie.

7. Olejek jojoba

Olej jojoba jest popularnym olejem stosowanym w produktach do pielęgnacji skóry i włosów, ponieważ bardzo przypomina sebum, woskową substancję wytwarzaną przez gruczoły skórne. Działa jak naturalna odżywka do skóry. Jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze są idealne do zapobiegania powszechnym problemom, takim jak łupież i łamliwość włosów.

Zobacz też: Olejki eteryczne pomocne na alergie

8. Olejek arganowy

Olejek arganowy jest pełen witaminy E, która jest niezwykle korzystna dla włosów. Witamina E zawiera przeciwutleniacze, które pobudzają wzrost komórek i zapewniają zdrowe włosy. Korzyści ze stosowania olejku arganowego widać praktycznie od razu.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię