Biden ogłosił wymagania dotyczące szczepionek dla pracowników federalnych

Prezydent Joe Biden powięsza starania, aby zaszczepić jak największą ilość ludzi. W dzisiejszym przemówieniu wezwał stany i samorządy lokalne, aby zrobiły co w ich mocy by zachęcać do szczepień.

Przykładem może być oferowanie 100 dolarów osobom zaszczepionym i zwracanie małym i średnim firmom kosztów związanych z oferowaniem swoim pracownikom płatnego urlopu na zaszczepienie siebie i członków rodziny.

Zobacz także: Pfizer szykuje 3 dawkę preparatu przeciw COVID-19

Ogłosił również, że każdy pracownik rządu federalnego i subkontraktor zostanie poproszony o „poświadczenie statusu szczepień”. Osoby które nie będą zaszczepione będą musiały nosić maski w pracy, niezależnie od miejsca zamieszkania, zachowania dystansu społecznego i poddawania się testom raz lub dwa tydzień. Pracownicy mogą również napotkać ograniczenia dotyczące podróży służbowych.

Biden nakazał również Departamentem Obrony, aby ustalił kiedy doda szczepienia przeciwko COVID-19 do listy wymaganych szczepień dla członków wojska.

Tuż przed wystąpieniem prezydenta, grupy reprezentujące dużą liczbę pracowników federalnych – w tym funkcjonariuszy organów ścigania i pracowników pocztowych – zgłosiły kilka zastrzeżeń.

„Jako stowarzyszenie reprezentujące mężczyzn i kobiety, którym powierzono ochronę konstytucyjnych praw wszystkich Amerykanów, w tym prawa do prywatności i wyboru, niepokoi nas każdy ruch, który nakazałby szczepionkę COVID-19 wśród pracowników federalnych” – powiedział w oświadczeniu Larry Cosme, prezydent Federalnego Stowarzyszenia Funkcjonariuszy Egzekwowania Prawa

Zobacz: Oczekiwana średnia długość życia ludności świata

Chad Hooper, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Menedżerów Zawodowych – utworzonego w 1981 r. przez menedżerów IRS – prosił wszystkich członków stowarzyszenia, personel i uprawnionych Amerykanów, aby zaszczepili się tak szybko, jak to możliwe, ale podkreślił, że każdy przymus nałożony na całą siłę roboczą będzie pierwszym tego rodzaju w historii.

„W tej chwili żadna szczepionka przeciw COVID-19 nie została w pełni zatwierdzona przez FDA, co może zwiększać obawy ludzi do przyjęcia preparatu. Prosimy administrację o opracowanie mandatu z uwzględnieniem indywidualnych przeciwwskazań jednostek jak również w zgodności z ich przekonaniami etycznymi i religijnymi” – kontynuowano w oświadczeniu.

Szczepionki Pfizer, Moderna i Johnson and Johnson otrzymały zezwolenie na użycie w sytuacjach awaryjnych (EUA), ale widoczne są naciski nakładane na FDA, aby wydała pełną autoryzację szczepionek. To z kolei może otworzyć drzwi do rozporządzenia zarówno w szkołach jak i wojsku.

Czytaj: USA: ceny nieruchomości nadal rosną

„FDA uznaje, że szczepionki są kluczem do zakończenia pandemii COVID-19 i pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby przejrzeć wnioski o pełne zatwierdzenie” – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka FDA Alison Hunt.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię