Zaskakujące skutki uboczne palenia marihuany

Chociaż marihuana jest ostatnio rzadziej postrzegana jako narkotyk negatywnie wpływający na zdrowie nie jest wolna od wyrządzania szkód w organizmie.

Oto kilka potencjalnych reakcji fizycznych, które mogą Cię zaskoczyć:

1. Niepokój

Marihuana ma reputację jako środek rozluźniający. Według CDC, zażywanie zbyt dużej ilości może mieć odwrotny skutek, powodując niepokój, paranoję, a nawet ataki paniki. Śmiertelne przedawkowanie jest mało prawdopodobne, ale to nie znaczy, że marihuana jest nieszkodliwa.

Zobacz też: Horoskop na sierpień dla wszystkich znaków zodiaku

2. Zespół kannabinoidowego przekrwienia

Cannabinoid Hyperemesis Syndrome (CHS) dotyka niektórych nałogowych użytkownicy marihuany. Doświadczają oni silnych nudności, wymiotów i bólu po zażyciu marihuany. Nazywa się to zespołem przekrwienia kannabinoidów lub CHS. Nie ma leku farmakologicznego na leczenie tych objawów. Eksperci szacują, że 2,7 miliona Amerykanów doświadcza tego stanu, który jest często błędnie diagnozowany jako problem psychiatryczny lub problem z GI, zanim zostanie wykryty prawdziwy winowajca. Jedynym lekarstwem jest rzucenie palenia trawy.

3. Problemy z oddychaniem

Dym marihuany podrażnia płuca, a osoby, którzy często palą marihuanę, mogą mieć takie same problemy z oddychaniem, jak palący tytoń. Problemy te obejmują codzienny kaszel i flegmę, częstsze choroby płuc i wyższe ryzyko infekcji płuc.

Czytaj również: 5 cech osobowości, które posiadają ludzie bogaci

4. Szybkie tętno

Według Mayo Clinic, Palenie marihuany może zwiększać ciśnienie krwi. Marihuana podnosi tętno do trzech godzin po paleniu. Ten efekt może zwiększyć ryzyko zawału serca.

5. Problemy ze zdrowiem psychicznym

Używanie marihuany może pogorszyć objawy maniakalne u osób z chorobą afektywną dwubiegunową. Przy częstym stosowaniu marihuana może zwiększać ryzyko depresji lub nasilać objawy depresji.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię