USA: w Nowym Jorku brakuje pracowników

W Nowym Jorku brakuje rąk do pracy. Jak podają tamtejsze media, w lipcu przybyło ponad 40 tysięcy miejsc pracy, natomiast podania o zasiłek dla bezrobotnych złożyło ponad 30 tysięcy nowojorczyków.

Właściciele firm apelują do waszyngtońskiej administracji o ograniczenie funduszy dla bezrobotnych.

Zobacz również: Usunięcie zębów mądrości może poprawić jeden ze zmysłów – wiemy który

Mimo, iż prawie połowa nowojorskich restauracji i kafejek zbankrutowała z powodu pandemii koronawirusa, ci którym się udało przetrwać, są w trudnej sytuacji z powodu braku personelu. Kucharze i kelnerzy są na wagę złota. W podobnej sytuacji jest większość małych firm.

Zamkniętych jest również wiele restauracji „fast food”, hoteli, punktów usługowych, bowiem nie ma chętnych do pracy. Powodem są fundusze stymulacyjne, przyznane przez rząd prezydenta Joe Bidena, i podwyższony zasiłek dla bezrobotnych.

Czytaj też: 12 herbat ziołowych zwalczających stres

Ludzie nie mają więc motywacji do szukania pracy, bowiem dostają więcej, niż oferują pracodawcy. Na dodatek w najbliższych dniach mają wejść w życie nowe ograniczenia. O pracę w punktach usługowych będą mogli ubiegać się tylko ci, którzy pokażą dowód, że są zaszczepieni. Władze stanowe chcą również wprowadzić obowiązek okazywania dokumentu szczepienia dla gości w hotelach i restauracji. Stowarzyszenie Przedstawicieli Małych i Średnich Biznesów apeluje do władz stanowych mówiąc: „Nie poddaliśmy się pandemii, a teraz zniszczą nas urzędnicy”.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię