Sygnały na to, że coś złego dzieje się w związku

Nie ma związków idealnych, w których każdy dzień jest przedłużeniem miesiąca miodowego. W każdych są dni lepsze i gorsze – wzloty i upadki. Skąd wiedzieć, kiedy w naszym związku dzieje się coś złego? oto kilka sygnałów:

1. Życie obok siebie

Wielkie znaczenie w związku ma wykonywanie razem niektórych czynności: wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków; wspólne zakupy; oglądanie TV, itp. Oczywiście, „życie razem” nie polega na spędzaniu ze sobą czasu 24h na dobę. Problem pojawia się, kiedy partnerzy w większości mijają się – jedzą osobno, spędzają wolny czas osobno – nie potrafią wykonać wspólnie najprostszej czynności, tym bardziej niepokojące jest, jeśli wspólna aktywność stwarza podłoże do kłótni.

Czytaj również: 7 cech charakterystycznych dla manipulatora

2. Brak umiejętności rozmawiania ze sobą

Komunikacja jest podstawą w każdym związku. Jeżeli nie potrafimy rozmawiać o swoich potrzebach i problemach z partnerem coś jest nie tak! Należy uważnie słuchać partnera, potrafić zrozumieć jego punkt widzenia. Jeżeli rozmowy na trudne tematy powodują zazwyczaj kłótnie – dobrze jest zorganizować rozmowę na neutralnym gruncie – np. przy kolacji w restauracji. Na wspomnianym neutralnym gruncie spokojnie będziemy mogli opowiedzieć o tym co nam nie odpowiada jak również wysłuchać partnera. Kluczem do sukcesu jest wypracowanie satysfakcjonującego obydwie strony kompromisu. Można też wspomnieć, że brak umiejętności rozmawiania ze sobą jest jedną z głównych przyczyn rozpadu związków. W niektórych związkach, po pewnym czasie, partner nie jest już w stanie znieść „drugiej połówki” czując na jej widok jedynie złość i pretensje.

Zobacz: 10 darmowych nawyków, które uczynią cię szczęśliwszym

3. Brak uśmiechu

Wielu psychologów wskazuje, że poczucie humoru pełni bardzo ważną role w życiu, ba! Wiele par przyznaje, że spójne poczucie humoru było jedną z głównych atrakcyjnych cech. Jeżeli przestaliście się wspólnie śmiać – jest to bardzo niepokojący sygnał.

4. Brak dotyku

Naturalnym jest, że pierwszym etapem związku jest wzajemna fascynacja i zauroczenie. Towarzyszy temu duża dawka emocji wyrażana poprzez nieustanna potrzebę bliskości: pocałunków, przytulania, seksu. Po pewnym czasie następuje etap stabilizacji, w którym ludzie nie są już sobą tak zafascynowaniu jak na początku – jest to jednak zupełnie normalne. Problem pojawia się wtedy kiedy przestaliście się dotykać, całować, nie przytulacie się, nie trzymacie za ręce, unikacie kontaktu fizycznego – jest to oczywisty znak, że oddalacie się od siebie.

Czytaj również: Dlaczego Francuzki nie tyją? – Znamy odpowiedź!

5. Fantazje

Fantazje o innym mężczyźnie / innej kobiecie pojawiające się raz na jakiś czas są zjawiskiem zupełnie normalnym. Jeśli jednak zaczynamy się zastanawiać jak byłoby nam z innym partnerem, czy wręcz rozważamy możliwość romansu – jest to poważny problem. Prawdopodobnie w aktualnym związku brakuje ci ważnego elementu i nie wierzysz że możesz to osiągnąć – otrzymać od aktualnego partnera.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię