Kathy Hochul – co wiemy o nowej gubernator stanu Nowy Jork

Photo: youtube.com

Kathy Hochul, a właściwie Kathleen Courtney Hochul, to urodzona w Buffalo, w Nowym Jorku, amerykańska prawniczka i polityk. 24 sierpnia 2021 została 57 gubernatorem Nowego Jorku. Jest pierwszą kobietą w historii, która obejmie to stanowisko.

Oto kilka ciekawostek o Kathy Hochul:

1.Dla mieszkańców miasta jest znaną postacią, ponieważ od wielu lat angażuje się w politykę Nowego Jorku. Tuż po ukończeniu studiów została doradcą kongresmana Buffalo, zaś w wieku 35 lat zasiadła w zarządzie Miasta Hamburg.

2. Kathy Hochul była członkiem Izby Reprezentantów USA. W 2016 roku, po rezygnacji jednego z członków izby, przedstawiciela 26 dzielnicy, Hochul wystartowała w wyborach uzupełniających. Uzyskała wtedy 47% głosów zostając pierwszą od 40 lat przedstawicielką Demokratów reprezentującą ten dystrykt.

3. Założyła dom dla ofiar przemocy domowej, który nazywa się „Kathleen Mary House”.

4. Katy Hochul jest przewodniczącą Komisji Praw Kobiet i aktywnie działa na rzecz wzmacniania pozycji kobiet w społeczeństwie. Walczy z przemocą seksualną i molestowaniem, które dotyka kobiety w USA.

5. Mężem Kathy jest William J. Hochul Jr., prawnik, polityk partii Demokratycznej i prokurator Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Nowego Jorku. Para ma dwójkę dzieci.

6. Kathy Hochul sprzeciwiała się wydawaniu prawa jazdy dla nielegalnych, co spotkało się z krytyką ze strony społeczeństwa.

photo: youtube.com

7. Jej kariera polityczna była „zawieszona” pod koniec lat 80, wówczas zajęła się wychowaniem dwójki swoich dzieci.

8. Jej poglądy polityczne zmieniły się na przestrzeni czasu. Początkowo miała reputację umiarkowanej demokratki, a już w 2011 roku kandydowała do Kongresu jako niezależna demokratka. Sama odniosła się do swojej ewolucji politycznej, komentując ją jako: „starania, aby jak najlepiej reprezentować swoich wyborców i ich poglądy”.

9. Hochul pochodzi z rodziny robotniczej, jej rodzice pracowali w hucie.

10. Według niej samej, dzięki swojemu robotniczemu pochodzeniu nabyła cech charakteru, przez które łatwiej radzi sobie z problemami i bardziej rozumie społeczeństwo.

Laura Stępniak młoda utalentowana piłkarka

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię