USA: ewakuacja z Luizjany. Huragan IDA rośnie w siłę

Dziesiątki tysięcy ludzi ewakuują się w stanie Luizjana w obawie przed huraganem Ida. Huragan czwartej kategorii ma w najbliższych godzinach uderzyć w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Prędkość wiatru może osiągnąć 225 kilometrów na godzinę.

Na autostradach w Luizjanie tworzą się korki. Uderzenie huraganu Ida w wybrzeże Luizjany nastąpi dokładnie w 16. rocznicę uderzenia huraganu Katrina, który spowodował śmierć ponad 1800 osób i straty w przekraczające 125 miliardów dolarów. Gubernator Luizjany John Bel Edwards ostrzega, że wiatr rozprzestrzeni się na obszarze 300 mil i może być największym bezpośrednim kataklizmem od lat 50. XIX wieku.

Czytaj również: Jak wesprzeć partnera chorującego na depresję

Podczas wirtualnego briefingu z przedstawicielami Agencji Zarządzania Kryzysowego prezydent Joe Biden wezwał mieszkańców, by zastosowali się do nakazu ewakuacji. Również lokalne władze wydały szereg nakazów lub zaleceń ewakuacji. W Nowym Orleanie nakaz taki dotyczy wszystkich obszarów położonych poza systemem wałów przeciwpowodziowych.

Wczoraj podczas wirtualnego briefingu w Białym Domu prezydent Joe Biden poinformował, że skierował do zagrożonych stanów 500 pracowników Agencji Zarządzania Kryzysowego, którzy dołączą do dwóch tysięcy osób, które na miejscu pomagają walce z pandemią COVID-19. „Rozlokowaliśmy żywność, wodę, generatory i inne niezbędne środki. Ekipy energetyczne oraz telekomunikacyjne są w drodze” – mówił Biden.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię