Strzelił do kierowcy autobusu CTA po tym, jak kazano mu wysiąść z autobusu

38 letni mężczyzna został aresztowany w związku z postrzeleniem kierowcy autobusu CTA w Chicago.

Według zeznań świadków, mężczyzna zidentyfikowany jako Dennis Green strzelił do kierowcy autobusu CTA po tym, jak kierowca poprosił go, aby wysiadł z autobusu. Mężczyzna podszedł do kierowcy, krzyknął na niego, a następnie splunął mu w twarz.

Zobacz także: Zachód Słońca w Chicago. Nie można oderwać wzroku (WIDEO)

Na ostatnim przystanku linii, Green wyszedł z autobusu i w eskorcie kierowcy autobusu szedł w stronę pobliskich samochodów policyjnych. W pewnym momencie doszło do szarpaniny, Green wyjął pistolet, postrzelił kierowcę w szczękę i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policja aresztowała Greena w pobliżu Wabash i Jackson ( Chicago ). Naładowany pistolet kalibru 9 mm z zatartym numerem seryjnym rzekomo wypadł mu z kieszeni. Jak poinformowała prokuratura, cały incydent został nagrany na wideo przez monitoring.

Karetka zabrała 34-letniego kierowcę do szpitala Northwestern Memorial Hospital Prokuratorzy twierdzą, że kierowca nie może mówić i w najbliższych dniach musi przejść kolejne operacje.

Czytaj też: Gdzie przeprowadzają się osoby z Pokolenia X

Dochodzenie wykazało, że Green ma cztery wcześniejsze wyroki skazujące za posiadanie broni bez pozwolenia, usiłowanie włamania, napaść i posiadanie narkotyków. Sędzia rozpatrujący sprawę, John Lyke, nazwał zarzuty „oburzającymi” i nakazał, by Green pozostał w areszcie bez możliwości wyjścia za kaucją

Green został oskarżony o usiłowanie zabójstwa, pobicie pracownika transportu publicznego, i posiadanie broni palnej z zatartym numerem seryjnym.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię